Gündem

Sıfır atıkta ödüllü kampanya

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLAR ARASI “ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI” DÜZENLENİYOR Aksaray Belediyesi, çevre bilincini geliştirmek amacıyla okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenliyor. Belediye Başkanı  Dr. Evren Dinçer, bünyesinde..

Sıfır atıkta ödüllü kampanya
banner

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLAR ARASI “ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI” DÜZENLENİYOR

Aksaray Belediyesi, çevre bilincini geliştirmek amacıyla okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenliyor.

Belediye Başkanı  Dr. Evren Dinçer, bünyesinde tehlikeli maddeler barındıran atık pillerin düzenli şekilde toplanarak insan sağlığına ve çevreye vereceği zararın önlenmesi için bu kampanyanın başlattıklarını duyurdu. Belediye Başkanı Dinçer, özelliklede okullarda öğrenim gören öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve ilerleyen yıllarda daha temiz, yaşanabilir bir çevreye kavuşmak amacıyla okullara atık pil kutuları bırakıldığını söyledi.

İl merkezindeki okullar arasında yapılacak yarışmada; 50-249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için 3 adet top. (Voleybol, Futbol ve Basketbol Topu) ve 1 adet Satranç Takımı verilecek.

Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet spor (1 Adet Futbol, Basketbol ve Voleybol Topu, 1 Adet Badminton Seti, Düdük ve Atlama İpi) ve 2 adet Satranç Takımı verilecek.

 “HEM ÇEVREYİ KORUMUŞ HEM DE GELECEĞİMİZİ KİRLETMEMİŞ OLACAĞIZ”

Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Dinçer, “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası’nda okullarda toplanan atık piller, Aksaray Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından tutanak karşılığında teslim alınacak. Okullara duyurusu yapılarak başlatılan kampanyamız 15 Şubat 2024’te son bulacaktır. Siz kıymetli çocuklarımıza daha sağlıklı bir gelecek bırakmak için pillerimizi atık pil kutularına atarak hem çevreyi korumuş hem de geleceğimizi kirletmemiş olacağız.” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası