banner
Gündem

Sinek ve haşerelere karşı ilaçlama

Aksaray Belediyesi, şehir genelinde sinek, sivrisinek, larva ve haşerelere karşı mücadele çalışmalarını artırarak sürdürüyor. Havaların ısınmasıyla birlikte başlatılan bu çalışmalar, şehrin sağlıklı ve temiz bir çevreyle donatılması hedefiyle devam ediyor…

Sinek ve haşerelere karşı ilaçlama
banner

Aksaray Belediyesi, şehir genelinde sinek, sivrisinek, larva ve haşerelere karşı mücadele çalışmalarını artırarak sürdürüyor. Havaların ısınmasıyla birlikte başlatılan bu çalışmalar, şehrin sağlıklı ve temiz bir çevreyle donatılması hedefiyle devam ediyor.

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ilaçlama çalışmaları, 6 araç üstü ve 12 mobil ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Bu ekipler, şehir merkezinin yanı sıra 48 mahalleyi belirli periyodik aralıklarla hafta boyunca iki kez olmak üzere düzenli olarak ilaçlıyor.

İlaçlama sürecinde, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, doğanın dengesini bozmayacak ve insan sağlığına zarar vermeyecek biyosidal ürünler kullanılıyor. Bu sayede çevre ve insan sağlığının korunması ön planda tutuluyor. Aksaray Belediyesi ekipleri, araç üstü ekipmanlarla her gün 18.30 ila 22.00 saatleri arasında sokak ilaçlaması gerçekleştiriyor. Ayrıca, vektör ve haşerelerin üremesine elverişli hale gelen dere, kanal gibi su birikintilerinde larvalara karşı da önleyici tedbirler alınıyor. Ekipler, diğer yandan oyun parkları ve dinlenme alanlarında sivrisinek mücadelesi ile birlikte şehir içi mazgallarda kemirgenlere karşı yılın belirli dönemlerinde etkin bir mücadele yürütüyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehir genelinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelere karşı mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirtti. Belediye Başkanı Dinçer, ilaçlama sürecinde doğaya zarar vermeden etkin bir mücadele sergilendiğini vurguladı.

Vatandaşların da ilaçlama hizmeti taleplerini iletmek için Aksaray Belediyesi’nin 444 55 68 nolu çağrı merkezi numarası veya 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hattını kullanabilecekleri bildirildi. Aksaray Belediyesinin sinek ve haşerelere karşı yürüttüğü kapsamlı mücadele, şehir sakinlerinin sağlığını ve yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası