Esnaf

Sinema severler ara tatilde Kültür ParkSite’ye akın etti

Aksaraylıların vazgeçilmez sosyal yaşam alanı Kültür ParkSite AVM içerisinde faaliyet gösteren Klas Sinemaları, 9 günlük ara tatil sonrası sineme severlerin yoğun ilgisi ile hareketlendi. Yeni vizyona giren filmlere 7’den 70..

Sinema severler ara tatilde Kültür ParkSite’ye akın etti
banner

Aksaraylıların vazgeçilmez sosyal yaşam alanı Kültür ParkSite AVM içerisinde faaliyet gösteren Klas Sinemaları, 9 günlük ara tatil sonrası sineme severlerin yoğun ilgisi ile hareketlendi.

Yeni vizyona giren filmlere 7’den 70 her kesimden ilgi olduğunu belirten Klas Sinemaları yetkilisi Ethem Sönmez, “9 günlük ara tatilin başlaması ile birlikte sinemamızda gözle görülür bir hareket başladı. Aksaray belediyemizin de bunda katkısı var. Öğrencilere hediye bilet dağıtımı bizlere olumlu etkiledi. Ara tatil adeta sinemalara can suyu oldu. Atatürk filmi, Aslan Hürkuş, Marvel, Çok Aşk ve Açlık Oyunları bu 5 büyük film sezonun en iddialı filmleri ara tatilde 5’i bir arada olması da etkiledi. Sinema olarak sabah 11,00 başlayan seanslarımız gece 23.00 kadar sürüyor. ”dedi.

Artık bizim için önemli olan yerlilik ve millilik

Türkiye’nin savunma teknolojisindeki başarılarının, yarattıkları karakterlerle bütünleştirilmesinin çocuklarda farklı bir heyecan uyandırdığını belirten Sönmez, şunları kaydetti: “Bizler çocukluğumuzdan itibaren Hollywood ile büyüdük, hepimizin aklına gelen He-Man, Barbie gibi karakterler vardı. Artık bizim için önemli olan yerlilik ve millilik çok önemli bir hale geldi. Bu film, ilk iki filmin devamı bir seri, ancak sürprizleri var. Bu sefer başrollerimizden biri, ANKA ve Aslan yerli ve milli bir kahramanımız. Okul çağındaki çocuklara havacılığı sevdirmek ve onları, gelişen milli teknoloji hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan animasyon filmi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) mühendislerinin teknik danışmanlık desteğiyle hazırlandı. TRT Ortak Yapımı olan animasyon filmde, insansız hava aracı ANKA da yer alıyor. Bu filme Aksaray belediyemizin katkı vererek öğrencilerle buluşturması şehrimizde farklı bir güzellik kattı. Filme gelen ailelere Aslan Hürkuş posteri hediye veriyoruz.” diye konuştu. Foto-Haber : Erkan Altuntaş

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası