banner
Gündem

 ‘Sokak hayvanlarıyla ilgili daha etkin adımlar atacağız’

Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde yapacağız” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Resmi Gazetede yayımlanarak kurulması kararı verilen ve kısa sürede..

 ‘Sokak hayvanlarıyla ilgili daha etkin adımlar atacağız’
banner

Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde yapacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Resmi Gazetede yayımlanarak kurulması kararı verilen ve kısa sürede Aksaray’da kurulumu tamamlanan ‘Aksaray İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kumbuzoğlu, beraberindeki heyetle kurulan birliğin hizmet vereceği alanlarda incelemelerde bulundu.

Aksaray Belediyesine ait hayvan barınağını da ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Kumbuzoğlu; Aksaray Belediyesi, Aksaray İl Özel İdaresi ile birlikte 7 ilçe ve 14 belde belediyenin üyesi olduğu ‘Aksaray İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kısa sürede eksikliklerinin tamamlanarak hizmete başlayacağını ifade etti.

Kumbuzoğlu; birliğin şehirdeki sahipsiz hayvanların refahının sağlanması için çalışma yürüteceğini kaydederek tüm paydaşlarla birlikte sahipsiz hayvanların korunması ve rehabilitasyonu konusunda daha etkin adımlar atılacağını belirtti.

Ziyaretlerde Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yoldaş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Murat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Nejdet Demir, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Musa Bozkurt, Aksaray Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız, Aksaray İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Müdürü Yılmaz Aktemir ve diğer ilgililer hazır bulundu.  (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası