banner
Gündem

Son yılların en düşük seviyesinde

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sosyal medya hesaplarından Mamasın Barajı’nda suyun son yılların en düşük seviyesinde olduğunu duyurdu. Dinçer, vatandaşları su kullanımı konusunda duyarlı olmaya davet etti. Devlet Su..

Son yılların en düşük seviyesinde
banner

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sosyal medya hesaplarından Mamasın Barajı’nda suyun son yılların en düşük seviyesinde olduğunu duyurdu. Dinçer, vatandaşları su kullanımı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Devlet Su İşleri tarafından 1965 yılında işletmeye alınan Mamasın Barajı, 214 bin dekarlık tarım arazisinin sulanmasıyla birlikte, şehrin içme suyu ihtiyacını da karşılıyor. 165 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip barajda,  son yıllarda doluluk oranı kuraklığa bağlı olarak ciddi oranda düşmüştü. Türkiye’nin en az yağış illeri arasındaki Aksaray’da belediye ekiplerinin su konusundaki farkındalık çalışmaları yılın son günlerinde de sürüyor.

‘SU KAYNAKLARIMIZI İSRAF ETMEYELİM’

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda: “Su tasarrufu diyoruz ya hep yıllar geçtikçe bunu çok daha iyi anlayacağız. İçme ve tarımsal sulama suyu olarak kullandığımız Mamasın Barajımızın son durumunu fotoğrafladık. 165 milyon metreküp kapasiteli barajımızın doluluk oranı an itibariyle yüzde 20 seviyesinde. Barajımızı inşallah Rabbim en kısa zamanda rahmetiyle buluşturur. Lütfen su kaynaklarımızı gözümüz gibi koruyalım, israfa girmeyelim, suyumuzu dikkatli kullanalım” ifadelerini kullanarak vatandaşları uyardı. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası