Gündem

‘Sorunlarımızı el birliği ile çözüyoruz’

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Eskil ilçesini ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında bir dizi incelemelerde bulunan Aydoğdu, Eskil organize sanayi bölgesine yapılacak yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.  Vali Aydoğdu ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu,..

‘Sorunlarımızı el birliği ile çözüyoruz’
banner

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Eskil ilçesini ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında bir dizi incelemelerde bulunan Aydoğdu, Eskil organize sanayi bölgesine yapılacak yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.  Vali Aydoğdu ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Eskil’de yapımı tamamlan bazı hizmet birimlerinin açılışlarını gerçekleştirdi.

‘SORUNLARI EL BİRLİĞİ İLE ÇÖZECEĞİZ’

‘Yerinde Tespit Yerinde Çözüm’ programı kapsamında Çulfa Yaylası’nda köy muhtarları ile bir araya gelen Aydoğdu, muhtarların sorunlarını dinledi.

İnsanın olduğu yerde ihtiyaçların hep var olacağını kaydeden Vali Aydoğdu, Aksaray’da köylerin sorun ve eksikliklerinin giderilmesinde el birliği ile hareket ettiklerini belirtti. Temel altyapı hizmetlerinde köylerin sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu vurgulayan Aydoğdu; “Sorunlarımızı el birliği ile çözüyoruz. Köylerimizde ana problemler bitti. Sorunları yerinde görmek, yerinde çözmek için birim amirlerimiz ile birlikte köylerimizi ziyaret ediyoruz. İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri eliyle sorunları çözme ihtiyaçları giderme noktasında tüm birimlerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Hayatın kendisi de bir sınav olduğuna göre dertlerin meşakkatlerin olmadığı bir dünya cennette olur. Biz maddi sıkıntıları el birliği ile hep beraber çözeceğiz Allah birliğimizi bozmasın” dedi.

AKSARAY İSTİHDAMA DAYALI GÖÇ ALACAK

Eskil İlçesi ile birlikte Sultanhanı ve Ortaköy İlçesine Organize Sanayi kurulduğunu ifade eden Vali Hamza Aydoğdu; Aksaray’ın Türkiye’de yakından takip edilen bir il konumuna geldiğini söyledi. Aksaray’a önümüzdeki günlerde Sera OSB açılacağını aktaran Vali Aydoğdu; “Avrupa’nın en büyük 2. Sera OSB’sini 2 milyon metrekare alanda Aksaray’da açıyoruz. Bunlara ilave Güneş Enerjisi OSB, Lojistik OSB Aksaray’a kazandırılacak. Hep birlikte göreceğiz 5 yıl sonra Aksaray istihdama dayalı çevre illerden göç alacak” şeklinde konuştu. Toplantıya katılan muhtarlara söz veren Vali Aydoğdu köylerin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi alarak çözüm için ilgili birim amirlerine talimat verip el birliği içerisinde önceliklere göre sorunları çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

KURULACAK FABRİKALARIN ÖN PROTOKOLLER İMZALANIYOR

Aydoğdu Eskil ziyaretinde, Eskil Tuz Gölü OSB Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Hamza Aydoğdu’nun başkanlığında yapılan toplantıda; Eskil ilçe OSB’de yatırım yapmak isteyen yatırımcıların talepleri ve OSB’nin mevcut durumu değerlendirildi. Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada; ‘ Eskil OSB ve diğer ilçe OSB’lerin dünya markalarının yakın takibinde olduğunu, 6.bölge yatırım teşviklerinden yararlanmak isteyen yatırımcılarla ön protokoller imzaladıklarını söyledi. Vali Hamza Aydoğdu beraberindeki heyet ve Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile kısa süre sonra açılacak Millet Kıraathanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ESKİL’E KAZANDIRILAN HİZMET BİRİMLERİ AÇILDI

Hayırsever tarafından yaptırılan Ümmü Eymen Kız Kuran Kursu, Eskil Şefkat Evi, Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi ve Astronomi Kütüphanesi açılışlarına katılan Aydoğdu, Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve beraberlerindeki heyet  daha sonra tarımsal ilaçlama hizmetlerinde kullanılacak Eskil Ziraat Odası’na kazandırılan insansız hava aracının devir teslim törenine katıldı. Açılışları yapılan yerlerin Eskil İlçesine hayırlı olmasını dileyen Vali Aydoğdu vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için hep birlikte gayret göstereceklerini belirtti.

Eskil İlçesinde düzenlenen açılış törenlerine Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, Belediye Başkanı Necati Belgemen, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, İl Genel Meclis Üyeleri ile birim amirleri ve vatandaşlar katıldı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL