Gündem

‘Sosyal hizmetleri en etkin yürüten belediyeler arasındayız’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehir genelinde yaptıkları yatırım ve projelerle toplumun genel refahını artıran, dezavantajlı gruplara destek sağlayan ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik eden sosyal projelerin artarak devam edeceğini işaret..

‘Sosyal hizmetleri en etkin yürüten belediyeler arasındayız’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehir genelinde yaptıkları yatırım ve projelerle toplumun genel refahını artıran, dezavantajlı gruplara destek sağlayan ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik eden sosyal projelerin artarak devam edeceğini işaret etti. Dinçer, “Sosyal belediyecilikte örnek teşkil eden devrim niteliğinde birçok projeye imza attık ve atmaya devam edeceğiz” dedi.

‘İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ’

Aksaray Belediyesinin sosyal hizmetleri en etkin yürüten belediyeler arasında gösterildiğini söyleyen Başkan Dinçer “Toplumun her kesiminin özellikle sosyo-ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyan ailelerin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını sağlamak için kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

AKSARAY BELEDİYESİNİN HİZMETLERİ

Sosyal hizmetler konusunun geniş bir çalışma alanı olarak değerlendiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’da eğitim projeleriyle birlikte istihdam ve meslek edindirme, sağlık ve sosyal hizmetler, engelli bireyler için erişilebilirlik, kültür ve sanat projeleri adı altında pek çok çalışma yapıldığını hatırlattı. İhtiyaç sahibi vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşılandığını aktaran Başkan Dinçer, “Bunun yanında çölyak ve trozonemi hastalarına glütensiz gıda desteğimiz düzenli olarak devam ediyor. Ayrıca evden çıkma imkânı olmayan hastalara evde sağlık hizmeti, yine hasta olan yaşlılarımıza evde bakım hizmeti sunuyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde Bebek Taksi uygulamamız, yaşlılarımızın ihtiyacının karşılanması için Huzurlu Yaşam Taksi, engelleri bireylerimiz hastane ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için engelsiz araçlarımız 7/24 görevde. Aksaray Belediyemize ait Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde yer alan çorba evlerinde günlük 2 bin kişiye çorba ikramımız sürüyor. Hastanedeki çorba evimizden sağlık çalışanları, hasta ve yakınları yararlanıyor. Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde çorba evinden vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz faydalanıyor. Bunun yanında mobil çorba aracımız da her gün farklı noktalarda bu hizmeti sunuyor. Engelli Koordinasyon Merkezimiz aracılığı ile engelleri bireylerin ihtiyacına cevap veriyoruz. Akülü araçlar, tekerlekli sandalye, engellilerimiz için ücretsiz E-KPSS kursları ve meslek edindirme kursları devam ediyor. Belediye bünyesinde görev yapan bayan ve erkek kuaförleri, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek ebeveynlerin ve çocuklarının saç kesim işlemini ücretsiz gerçekleştiriyor. İhtiyaç sahipleri sosyal mağazamızdan kıyafetlerini tedarik ederken Sosyal Mağaza Otobüsümüz, mahalle mahalle hatta köy köy gezerek çocuk ve yetişkin bireylere kıyafet ihtiyacını karşılıyor. Haftanın belirli günlerinde Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret eden ekibimiz, hastalara ‘Hasta Bakım’ seti dağıtırken, doğum yapan annelere ise ‘Hoş Geldin Bebek’ seti hediye ediyor” şeklinde konuştu.

2 BİN AİLENİN UN İHTİYACI KARŞILANDI

Aksaray Belediyesine ait tarım arazilerinin değerlendirilerek gelirlerin ihtiyaç sahipleri yararına kullandığını açıklayan Başkan Dinçer, “Belediyemiz mülkiyetinde tarım arazilerinden elde edilen ürünleri geçtiğimiz yıl una dönüştürmüş 2 bin ailemizin un ihtiyacını karşılamıştık. Bu yıl ise aynı tarım arazilerine nohut ekerek 12 bin 500 ailemizin ihtiyacını karşılamış olduk” dedi.                (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası