Asayiş

Suçlulara eş zamanlı operasyon

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Aksaray’da şafak operasyonu düzenlendi. Gerçekleştirilen planlı operasyona, aranan şahıslara yönelik önceden takibe alınmış ve belirlenmiş 12 ayrı adreste..

Suçlulara eş zamanlı operasyon
banner

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Aksaray’da şafak operasyonu düzenlendi.

Gerçekleştirilen planlı operasyona, aranan şahıslara yönelik önceden takibe alınmış ve belirlenmiş 12 ayrı adreste sabahın erken saatlerinde 20 ekip ve 50 personel katıldı. Operasyon sonucunda, Resmi Belgede Sahtecilik, Dolandırıcılık, Tehlikeli Maddeleri Bulundurma veya El Değiştirme, Tehdit, Hakaret, Hırsızlık, Basit Yaralama, Resmi Belgeyi Bozma; Yok Etme veya Gizleme, Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak veya Kullanmak, Hizmet Nedeniyle Görevi Kötüye Kullanma ve Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçlarından aranan toplam 5 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 5 adet av tüfeği fişeği ve folyo kâğıda sarılı metamfetamin isimli narkotik madde ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 kişi Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise “Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL