Gündem

‘Şükranla ve rahmetle anıyorum’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Atatürk’ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir..

‘Şükranla ve rahmetle anıyorum’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Atatürk’ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu anımsatan İl Başkanı Altınsoy mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Türk milleti, tarihi boyunca, yaşanan kahramanlık destanları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük Kahramanlar sayesinde nice zorlukları aşarak bu günlere kadar gelmiştir. Bunun en son örneği, yaşadığımız 15 Temmuz darbe gecesidir. Türk Milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklaline, meşru yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketini boşa çıkararak, kararlılığını ve kahramanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir. Dünya’da mazlumların umudu olan Türkiye, ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir. Bu düşüncelerle, vefatının 84. yılında Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL