Esnaf

Tamircilerde klima mesaisi

Aksaray’da hava sıcaklıklarının son günlerde aşırı yükselişi, araç klimalarına duyulan ihtiyacı arttırırken, bu durum tamircilerde yoğunluğa sebep oldu. Son günlerde klima bakım ve tamiri için gelen kişi sayısının bir hayli..

Tamircilerde klima mesaisi
banner

Aksaray’da hava sıcaklıklarının son günlerde aşırı yükselişi, araç klimalarına duyulan ihtiyacı arttırırken, bu durum tamircilerde yoğunluğa sebep oldu.

Son günlerde klima bakım ve tamiri için gelen kişi sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyen oto tamircisi Uğur Ulu, “Son günlerde havaların ısınmasıyla ve gurbetçilerimizin gelmesi ile tamire gelen araç sayısında artış yaşamaya başladık. Şu anda çöl sıcakları olduğu için talep çok fazla, randevu usulü çalışıyoruz” dedi.

Araçların klima bakımlarının en az 2 yılda bir yapılması gerektiğini belirten Ulu, şöyle devam etti: “Her yıl bakım yapılırsa daha iyi oluyor. Çünkü kışları klima çok kullanılmadığı, yanı devir daim olmadığı için içindeki gaz havaya dönüşüyor. Havaya dönüştüğü içinde gaz gözüküyor ama randıman alınmıyor. Soğukluk kalitesi gidiyor. Son günlerde  klima randevu talepleri çok fazla. Klima az soğutan ya da hiç soğutmayan araç sürücüleri tamircilere akın edince yoğunluk oluştu. Birde gurbetçilerimiz uzun yoldan geldiği için yola çıkmadan bakım yaptırmaları sanayide ekstra bir yoğunluk oluşturdu. Bu yoğunluğu eritmek için gece geç saatlere kadar çalışıyoruz.” Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası