banner
Gündem

Taptuk Emre Cami Ekim ayında ibadete açılacak

Ünlü Türk Mutasavvıf ve halk şairi Yunus Emre’nin hocası Taptuk Emre’nin Aksaray’ın Taptuk köyünde bulunan camii ve türbesinde başlatılan restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,..

Taptuk Emre Cami Ekim ayında ibadete açılacak
banner

Ünlü Türk Mutasavvıf ve halk şairi Yunus Emre’nin hocası Taptuk Emre’nin Aksaray’ın Taptuk köyünde bulunan camii ve türbesinde başlatılan restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Hazırlanan özel restorasyon projesiyle Taptuk Emre’nin adını taşıyan caminin yenilendiğini Türkiye’nin her yerinden ziyaretçinin geldiği köyde bulunan Taptuk Emre Türbesi ve çevresinin de peyzaj projesi yenilendiğini kaydeden Vali Aydoğdu; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’ten bilgi aldı.

Projenin kısa süre içinde tamamlanacağını kaydeden Vali Aydoğdu, “Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıp onları geleceğe taşımak zorundayız. Bunlar bizi biz yapan dinamiklerdir” dedi. Vali Aydoğdu; yenilenen caminin Ekim ayı içerisinde ibadete açılacağını çevre düzenlemesi de tamamlanan Taptuk Emre Türbesinin kısa süre sonra ziyaret edilebileceğini bildirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası