banner
Gündem

 ‘Tarihe damga vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir’

CHP Aksaray Teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından bir açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, “Yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunu..

 ‘Tarihe damga vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir’
banner

CHP Aksaray Teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından bir açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, “Yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı tarihimize damgasını vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir” dedi. 26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan savaşı ile vatan topraklarından düşmanın ayak izlerinin silindiğini ve Anadolu topraklarınınbüyük Türk ulusuna ebedi yurt olarak kazandırıldığını ifade eden Keleş; “Bu zafer Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla topyekün verdiği başarılı bir mücadelenin eseridir. Falih Rıfkı Atay; nemiz varsa  bağımsız bir devlet kurmuşsak,bir vatandaş olmuşsak şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak yurdumuzu batının vicdanımızı doğunun pençesinden kurtarmışsak şu denizlere bizim diye bakıyor şu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak belki nefes alıyorsak hepsini 30 Ağustosa borçluyuz diyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkacağız değerlerimize saldırılanların karşısında duracağız. 29 Ekimleri,19 Mayısları,30 Agustosları, 23 Nisanları büyük bir çogunlukla kutlamaya devam edecegiz. Büyük önderimiz Mustafa Kemal’in ilkelerini yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta bu zaferi bizlere armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,tüm ulusumuzun 30 Agustos Zafer Bayramını kutluyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası