Gündem

Tarım araçları jandarma merceğinde

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması, tarım araçlarının karışmış olduğu ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçebilmek maksadıyla denetim, eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Trafik Jandarması sorumluluk alanında bulunan traktör..

Tarım araçları jandarma merceğinde
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması, tarım araçlarının karışmış olduğu ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçebilmek maksadıyla denetim, eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Trafik Jandarması sorumluluk alanında bulunan traktör sürücülerine; 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan ve devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak zarar görmesini engelleyen koruma çerçevesinin (ROPS),traktör ile römorklarda takılı olması zorunlu olan ve özellikle traktör ve römorkların trafikte gece daha rahat fark edilmesini sağlayan flaşörlü lamba ve üçgen reflektörün önemi anlatıldı. Ayrıca trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında bilgilendirme yapılarak, sürücülere ‘Traktör Kullanımında Güvenlik’ konulu broşür dağıtıldı.

Ekipler tarafından yapılan açıklamada, “Tarım araçlarının karışmış olduğu kazalarının en aza indirilmesi ve çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerini güvenli bir şekilde yürütmeleri için bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarımıza hassasiyetle devam edilecektir” denildi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası