Gündem

TEKNOFEST heyecanı başladı

DÜNYANIN EN BÜYÜK UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ TEKNOFEST HEYECANI AKSARAY’DA YAŞANIYOR TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen roket Yarışları Tuz Gölü’ndeki Hisar Atış Alanı’nda gerçekleşiyor. Türkiye’de Milli Teknolojinin..

TEKNOFEST heyecanı başladı
banner

DÜNYANIN EN BÜYÜK UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ TEKNOFEST HEYECANI AKSARAY’DA YAŞANIYOR

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen roket Yarışları Tuz Gölü’ndeki Hisar Atış Alanı’nda gerçekleşiyor. Türkiye’de Milli Teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen yarışmaya yoğun ilgi gösterildi. Roket yarışlarının dün gerçekleşen etabına; Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ve Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer birlikte izledi. Yarışma kapsamında bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmaları amaçlanıyor.

‘TEKNOLOJİDEKİ GÜCÜMÜZÜ  DÜNYAYA GÖSTERİYORUZ’

Hisar atış alanında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Bugün şehrimiz sınırları içerisinde yer alan Tuz Gölü bölgemizde Roket Yarışlarına ev sahipliği yapıyoruz. TEKNOFEST yeni nesil dehaların kurdukları hayalleri ve fikirleri gerçekleştirmeleri açısından büyük bir olanak sağlamaktadır. Türkiye teknoloji konusunda tüm dünyaya adını duyurmak için yeteneklerini yerli ve milli imkanlarla sergileyerek gücünü dosta düşmana tüm dünyaya göstermektedir. Gençlerimizin ortaya koydukları bu yerli ve milli ürünler bizleri onurlandırıyor. Bugün gençlerimiz Aksaray semalarında ülkemizin gücünü gösteriyor. Onlara şehrimizde ev sahipliği yapmakta bizlere ayrı bir gurur kaynağı oluyor” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası