banner
Gündem

‘Teknoloji hamlesini burada ki gençlerimiz ile sağlayacağız’

AKSARAY TÜBİTAK 55. LİSE YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR TÜBİTAK 55.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Yarışmaları Aksaray’da başladı. 3 gün sürecek yarışmalarda öğrenciler Türkiye finallerine girmek için yarışacak. Dağılgan Spor kompleksindeki..

‘Teknoloji hamlesini burada ki gençlerimiz ile sağlayacağız’
banner

AKSARAY TÜBİTAK 55. LİSE YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

TÜBİTAK 55.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Yarışmaları Aksaray’da başladı. 3 gün sürecek yarışmalarda öğrenciler Türkiye finallerine girmek için yarışacak.

Dağılgan Spor kompleksindeki açılış törenine Vali Yardımcısı Şeyma Polat Balak, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Demiryürek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve 209 öğrenci ile 79 öğretmen katılım sağladı.

LİSELİ GENÇLER TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILMAK İÇİN YARIŞIYOR

Etkinlikte TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Demiryürek, “Türkiye’de 12 bölgede eş zamanlı olarak bu yarışma düzenleniyor. Kayseri bölgesi de bunlardan bir tanesi. Kayseri bölgesinde, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat illerinden gelen projelerimizi göreceğiz. 3 gün boyunca burada sergimiz olacak. 12 farklı alanda 103 adet proje sergileniyor. Yarışmamızda bölgemizden bin 219 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerin 78 tanesi Dr. Öğretim üyesi, Doçent ve Profesör hocalarımız tarafından değerlendirildi ve 103 tane proje burada sergilenmeye hak kazandı. Ülkemizin geleceğinde ki teknoloji hamlesini burada ki gençlerimiz ile sağlayacağız. Ülkemizi 2053 vizyonuna taşıyacak olan gençlerimiz bu gençlerdir. Gençlerimiz yarın ve sonraki gün jüri değerlendirmesine girecekler her alanda yine hocalarımızla yüz yüze gelerek proje mülakatları gerçekleştirilecekler. Ödülleri Perşembe günü öğrencilerimize takdim edeceğiz ve birincilerimiz Türkiye finaline katılacaklar, finalde derece yapanlar üniversite sınavında ek puan kazanacak. Ayrıca finalde seçilen 20 proje uluslararası yarışmalara gönderilecek. Burada da derece almaları halinde istedikleri kuruma doğrudan yerleştirilme hakkı kazanacaklar. Arkadaşlarımıza ortamın tadını çıkarmalarını ve heyecanlanmamalarını tavsiye ediyorum ”dedi.

‘EĞİTİMCİLER OLARAK BU TARZ ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ’

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ise, TÜBİTAK Kayseri yarışmalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Alpaslan, “Tabi gençlerimizin hem akademik hem sosyal gelişimleri açısından bizler bu tür projelere çok önem veriyoruz. Bu projeler sayesinde gençlerimizin önleri açılıyor. Gençlerimiz gelecekte kendi mesleklerini seçerken bu projelerden kaynaklı iş tanımlarını da öğreniyorlar. Bizler eğitimciler olarak çocuklarımızın bu projelerini burada sergileyip diğer öğrencilere de örnek teşkil etmesi açısından ilimizde ki tüm öğrencilerimizin bu projeleri tanımalarını ve gezmelerini istiyoruz. Bunun için okullarımızdaki gençlerimizi 3 gün boyunca etkinlik alanına getirip burayı gezdireceğiz” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası