banner
Gündem

Telefon ve internet dolandırıcılarına dikkat!

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesindeki tüm köy, kasaba ve beldelerde dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendirdi. İcra edilen faaliyetlerde vatandaşlara internet ve telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu…

Telefon ve internet  dolandırıcılarına dikkat!
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesindeki tüm köy, kasaba ve beldelerde dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendirdi.

İcra edilen faaliyetlerde vatandaşlara internet ve telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu. Ayrıca kendisini savcı, asker, polis, kamu görevlisi olarak tanıtan ve herhangi bir suça karıştığını söyleyerek para talep eden şahıslara itibar etmemelerini, bu gibi durumlarla karşılaştıklarında herhangi bir para transferi yapmadan hemen ‘112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak, ihbarda bulunmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirme faaliyetlerinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlara uyarı afişleri asıldı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, “Toplum destekli güvenlik hizmetleri kapsamında, vatandaşlarımızın internet ve telefon  dolandırıcılarına karşı dikkatli olmalarını sağlamak ve meydana gelebilecek bu tarz olaylarda mağduriyet yaşamalarını önlemek amacıyla sorumluluk alanlarımızda bulunan tüm vatandaşlarımıza ulaşılarak, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerimize gece gündüz demeden aralıksız devam edilecektir” denildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası