Spor

‘Teniste Türkiye’de tanınan bir il olduk’

10 SPORCU İLE BAŞLADIĞI TENİSTE 2 BİN LİSANSLI SPORCUYA ULAŞTI Aksaray’da 10 sporcu ile tenis sporuna adım atan İl temsilcisi Mine Tektahtasız, 13 yılda 2 bin lisanslı sporcu yetiştirerek teniste..

‘Teniste Türkiye’de tanınan bir il olduk’
banner

10 SPORCU İLE BAŞLADIĞI TENİSTE 2 BİN LİSANSLI SPORCUYA ULAŞTI

Aksaray’da 10 sporcu ile tenis sporuna adım atan İl temsilcisi Mine Tektahtasız, 13 yılda 2 bin lisanslı sporcu yetiştirerek teniste Aksaray’ı bir marka haline getirdiklerini söyledi.

Aksaray Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tenis antrenörü Tektahtasız, kentte spor branşına başvuruların katlanarak arttığını söyledi. Tektahtasız, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Memleketim olan Aksaray’a 2010 yılında tayinim çıktı. O yıllarda Aksaray’da tenis bilinmeyen bir spor dalı idi. Üzeri açık 2 tane tenis kortumuz vardı. Buna rağmen dereceler çıkardık.  Büyük kulüpler ile bile başa baş mücadele ile hiçbir turnuvadan madalyasız dönmedik. Müdürlerimiz yeni tesisler için girişimlerde bulundu. Şu anda 4 tane üzeri kapalı kortumuz var. Türkiye’deki nadir tesislerden birisi olduk. Aksaray’da Anadolu yıldızlar ligine 2 yıldır ev sahipliği yapıyoruz. Oldukça güzel müsabakalara imza atıyoruz. 2 bine yakın lisanslı sporcu sayısına ulaştık. 10 sporcu ile başladığımız teniste binlerce sporcuya ulaştık. Her yıl bu rakam katlanarak arttı. Oldukça güzel yerlere ilerliyoruz.  Anadolu yıldızlar, okul sporları ve klasman maçlarında ilk 20‘ye sporcu sokuyoruz. Dereceler elde ederek Aksaray’ı en iye şekilde temsil ediyoruz” dedi.

‘SPOR İLE UĞRAŞAN BİREYLER KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURUYOR’

Aksaray’ın teniste marka olma yolunda hızla ilerlediğini aktaran Tektahtasız, “Türkiye’de teniste tanınan bir il olduk. Anadolu takımı olarak bizi Türkiye’nin dört bir tarafından destekleyenler var. çok Takımlarımızın Türkiye dereceleri de var. Tabi ki önümüzdeki yıllarda çıtayı daha üst seviyeye çıkaracağız. Bunun yanında hakem kursuda açtık. Teniste kızlarda biraz yoğunluk var. Tabi erkek sporcularımızda var. Erkek sporcular genelde savunma sporları ile futbola ağırlık veriyor. Spor ile uğraşan bireyler kötü alışkanlıklardan uzak duruyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası