banner
Özel

Terzi Ebubekir’in 53 yıllık meslek aşkı

Aksaray’da yaşayan 67 yaşındaki terzi Ebubekir Çelik, mesleğini yarım asrı aşkın süredir ilk günkü heyecanla sürdürüyor. Babasının yanında hevesle başladığı terziliği 53 yıldır devam ettirdiği ifade eden Çelik, ailesinin geçimini..

Terzi Ebubekir’in 53 yıllık meslek aşkı
banner

Aksaray’da yaşayan 67 yaşındaki terzi Ebubekir Çelik, mesleğini yarım asrı aşkın süredir ilk günkü heyecanla sürdürüyor.

Babasının yanında hevesle başladığı terziliği 53 yıldır devam ettirdiği ifade eden Çelik, ailesinin geçimini sağladığı işini her an severek yaptığını söyledi. Çelik, “Sağlığım el verdikçe mesleğimi sürdüreceğim. 14 yaşında başladığım mesleğimde 53 yılı geride bıraktım ve ilk gün ki heyecanımla mesleğimi sürdürüyorum. Hamdolsun, hem maddi hem manevi anlamda hiç şikâyetçi olmadım. Zamanında terzilik güzel bir meslekti. Haftada 6-7 takım elbise dikiyordum. Şimdi ise tadilat işleri yapıyorum. Yetiştirdiğim elemanlarım benden ayrılıp kendi dükkânlarını açtılar. Yalnız çalıştığım için tadilat yaparak günlerim geçiyor. Ütüm 45 yıllık ve benim gibi emektar. Uzun yıllar esnaflık yaptığım için eş dost gelir sohbet ederiz. Bu meslek insanlar var olduğu sürece ölmez bir meslektir. Gençlerimiz organize sanayide tekstilde gün boyu dikim yapıyor. Hâlbuki kendi işini yapsa daha çok kazanır ve kendi işinin patronu olur. Bu dönemde esnaflık yapmakta tabi büyük cesaret istiyor. 3 çocuğumu bu meslekten büyüttüm. Kendimde terzilik yaparak meslekten emekli oldum” dedi.

‘BAYRAM GELMEDEN BEREKETİ GELDİ’

Bayram öncesi işlerinin arttığını söyleyen Çelik, “Bugünlerde pantolon paçası onarım işleri sık geliyor. Bende gelen ölçülere göre kesip, dikip ve ütüleyip teslim ediyorum. Bayram gelmeden küçük esnaflara bereketi geldi” diye konuştu.Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası