Özel

Tezgâhlarda yerli ürün bereketi yaşanıyor

İSTEYEN TEZGAHTAN İSTEYEN BAHÇEDEN TOPLAYARAK ALIYOR Gücünkaya köyünde bahçelerinin önüne tezgâh kuran aileler yetiştirdikleri organik sebze ve meyveleri satarak geçimlerini sağlıyor. Vatandaşlar ister tezgâhtan isterlerse bahçeye girerek kendi topladıkları ürünleri..

Tezgâhlarda yerli ürün bereketi yaşanıyor
banner

İSTEYEN TEZGAHTAN İSTEYEN BAHÇEDEN TOPLAYARAK ALIYOR

Gücünkaya köyünde bahçelerinin önüne tezgâh kuran aileler yetiştirdikleri organik sebze ve meyveleri satarak geçimlerini sağlıyor. Vatandaşlar ister tezgâhtan isterlerse bahçeye girerek kendi topladıkları ürünleri satın alabiliyor.

Aksaray Merkeze 10 kilometre mesafede bulunun Gücünkaya’da organik sebze üreterek geçimini sağladığını ifade eden çiftçi Seyhan Çavdar, “Şu anda tezgâhlarda yaz bereketi yaşanıyor. Yerli ürün bollaşınca fiyatlarda düşmeye başladı. Fiyatların düşmesi ile vatandaşlarımızda kışlık, kurutmalık ve turşuluk ürünleri bol miktarda alabiliyor. Vatandaşlar mevsiminde yetiştirilen doğal sebzelere yoğun ilgi gösteriyor. Fiyatlarımız ise şu şekilde: Domates 15 lira, biber 20 lira, patlıcan 15 lira, soğan 10 lira, saramsak 30 lira, fasulye 30 lira. İster vatandaşlarımız tezgahtan isterse tarladan kendisi toplayıp alabiliyorlar” dedi.

Çavdar, Aksaray’ın Çukurova’sı olarak isimlendirilen Gücünkaya köyünde çiftçilerin son zamanlarda su sıkıntısı yaşandığını da dile getirirken, tarımsal sulama sorununa çözüm bulunmasını istedi. Çavdar; “Köyümüzde son yıllarda su sıkıntısı da başladı. Bizim köyün geçim kaynağı sebze yetiştiriciliğidir. Biz köyümüzden memnunuz ve su sıkıntımız çözülürse daha çok ürün yetiştiririz ve vatandaşlarımızda daha ucuza sebze tüketir” diye konuştu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası