banner
Asayiş

Traktör sürücülerine reflektör eğitimi verildi

Aksaray’da İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri, traktörlerin karıştığı kazaların azaltılması amacıyla ‘Reflektör tak görünür ol’ kampanyası kapsamında çiftçilere reflektör dağıtıp bilgilendirme yaptı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan ‘2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji..

Traktör sürücülerine reflektör eğitimi verildi
banner

Aksaray’da İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri, traktörlerin karıştığı kazaların azaltılması amacıyla ‘Reflektör tak görünür ol’ kampanyası kapsamında çiftçilere reflektör dağıtıp bilgilendirme yaptı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan ‘2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi’ ve ‘2021- 2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı’ çerçevesinde, trafik kazaları ve bu kazalara bağlı ölüm ve yaralanma olaylarının azaltılabilmesi maksadıyla ‘Reflektör tak görünür ol’ kampanyası Aksaray’da sürüyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik Jandarması tarafından Eskil ilçesinde çiftçilere ve traktör sürücülerine; traktör ile römorklarda takılı olması zorunlu olan ve özellikle trafikte römork takılı traktörlerin gece şartlarında daha rahat fark edilmesini sağlayan flaşörlü lamba ve üçgen reflektör hakkında bilgeler verildi. 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan ve devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak zarar görmesini engelleyen koruma çerçevesinin (ROPS), önemi hakkında bilgilendirme yapılarak, alanda bulunan römorklara üçgenreflektör takılarak, traktör sürücülerine reflektör dağıtıldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası