Gündem

TÜBİTAK ortaokul araştırma projesi finalistleri bir araya geldi

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülmekte olan 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline kalan proje danışman öğretmen ve öğrencileri Aksaray Öğretmenevinde değerlendirme toplantısında bir araya..

TÜBİTAK ortaokul araştırma projesi finalistleri bir araya geldi
banner

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülmekte olan 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline kalan proje danışman öğretmen ve öğrencileri Aksaray Öğretmenevinde değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal toplantıda bu yıl 17.’si düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalinde Aksaray’ı temsil eden toplam 18 projede emeği geçen okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencileri tebrik etti.

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Celal Öngün danışmanlığında Yahya Bartuğ Çap ve Beranur Öngün  isimli öğrenciler Fizik/Robotik Kodlama alanında “Otomatik Parlatıcı’nın Pasların Giderilmesinde Deneysel Kullanımı” projesi ile birinci olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Türkçe öğretmeni Nurhan Varlı danışmanlığında Nezihe Elif Darılmaz ve Zeynep Gökçe Kadıoğlu isimli öğrenciler Türkçe/Dijital Oyun Tasarımı alanında “Bengü Taşlardan Dijital Dünyaya” projesi ile bölge ikincisi olarak derece aldı. Kılıçarslan Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmeni Volkan Tanrubuyurdu danışmanlığında Selahattin Eymen Atay ve Emin Yiğit Akın isimli öğrenciler Yazılım/Yapay Zeka alanında “Yzd E-Sınıf Defteri” projeleriyle bölge üçüncülülüğü elde etti. Cahit Zarifoğlu Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmeni Beyza Sarı danışmanlığında Ecrin Kaş, Ecrin Nisa Songür ve Ömer Faruk Yıldırım isimli öğrenciler Biyoloji/Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri alanında “Antimikrobiyal Salgın Savar” projesi ile birinci olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası