banner
Gündem

TÜBİTAK ziyaretinde Teknopark ve destekler görüşüldü

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ziyaret etti. Ziyarette ASÜ Teknopark ve farklı proje desteklerine ilişkin..

TÜBİTAK ziyaretinde Teknopark ve destekler görüşüldü
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ziyaret etti. Ziyarette ASÜ Teknopark ve farklı proje desteklerine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Aksaray’ın ve ASÜ’nün farklı alanlarda önemli birikimlere sahip olduğunu, gerek sanayi gerek üretim gerekse Ar-Ge konularında bu potansiyeli en verimli şekilde değerlendirmek amacında olduklarını söyleyen Rektör Alpay Arıbaş, göreve geldikleri günden itibaren bu hususta ciddi adımlar attıklarını belirtti. Toplumsal karşılığı yüksek işlerin ortaya çıkması için üniversite-şehir-sanayi ilişkisinin yeni bir boyut kazanması gerekliliğine dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Üniversite olarak üzerimize düşen tüm vazifeleri büyük bir şevkle yapmaya devam ediyoruz. İnşallah ASÜ Teknoparkın aktif hale gelmesiyle hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış olacağız” dedi. Ziyarette, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) ile Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) desteklerine ilişkin de görüş alışverişlerinde bulunuldu. Rektör Arıbaş, bilimsel ve teknolojik bilginin ürüne ve sisteme dönüştürülmesi süreçlerinin daha iyi anlaşılabilmesi için ilerleyen zamanlarda geniş katılımlı bilgilendirme toplantılarının yapılacağını aktardı.

Ziyarette Rektör Alpay Arıbaş’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Bayraklı ve ASÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Erdal eşlik etti.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası