banner
Gündem

Türk-İş 71. yaşında

TÜRK-İŞ Aksaray İl Temsilcisi Muhterem Taşdemir, konfederasyonun kuruluşunun 71. yılı münasebetiyle bir açıklama yaptı. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun 1 milyon 300 bine yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi örgütü olduğunu..

Türk-İş 71. yaşında
banner

TÜRK-İŞ Aksaray İl Temsilcisi Muhterem Taşdemir, konfederasyonun kuruluşunun 71. yılı münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun 1 milyon 300 bine yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi örgütü olduğunu vurgulayan Taşdemir şunları kaydetti: “TÜRK-İŞ, gücünü Türkiye’nin dört bir yanında, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için alın teri döken üyelerinden almaktadır. Konfederasyonumuz, bütün iş kollarında ve ülkenin dört bir yanında temsil edilmektedir.TÜRK-İŞ 71. yaşına “ekmek, barış, özgürlük” yolunda sürdürdüğü onurlu hizmetlerin gururuyla girmektedir. Adındaki Türkiye ibaresi ve logosundaki ay yıldızlı bayrakla, şimdiye kadar olduğu gibi ülkemizin birliği, huzuru ve kalkınması doğrultusunda işçilerin hak ve çıkarları için çalışmalarını sürdürecektir. Herkes bilmelidir ki Türkiye’nin ekonomide kat ettiği mesafede TÜRK-İŞ’e üye işçilerin alın teri ve emeği vardır. 71. yılımıza ulaştığımız bugünlerde çalışanların özellikle hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında ücretleri koruma altına alınmalıdır. 71. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, TÜRK-İŞ’in kurucusu olan işçi hareketinin öncülerine, bu mücadeleye emek vermiş işçi liderleri ve temsilcilerine, işçilerimize şükranlarımızı sunuyor, ebediyete intikal edenlere de Allah’tan rahmet diliyoruz.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası