banner
Gündem

Türkiye’nin örnek projesi hizmete açıldı

Aksaray Belediyesi tarafından Kültürpark içerisine yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış kurdelesini AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Ankara Milletvekili Hacı Turan,..

Türkiye’nin örnek projesi hizmete açıldı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından Kültürpark içerisine yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış kurdelesini AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk kesti.

Etkinlikte konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, “Bu güzel eseri şehrimize kazandıran Belediye Başkanımıza ve ona destek olan herkese teşekkür ediyorum. Valimiz Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun Milletvekilimizin ve Belediye Başkanımız Evren Dinçer’in bir araya gelmesi Aksaray için büyük bir şanstır. Belediye Başkanımızın bu hizmetlerini vatandaşlarımızın 31 Mart yerel seçimlerinde karşılıksız bırakmayacağını açılışımıza gelen vatandaşlarımızın beyanından duyuyoruz. Burada toplanan arkadaşlarımıza diyorum ki Belediye Başkanımızın madem böyle bir başarısı var bu başarıyı 31 Mart Yerel seçimlerinde taçlandırmakta bizim görevimizdir” dedi.

DİNÇER VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, “Aksarayımız da tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Fakat engelli kardeşlerimiz için yaptığımız çalışmaların ayrı bir güzelliği ve heyecanı var. Onlara yönelik attığımız her adımın bir heyecanı bir bereketi var. Bizde tüm kurumlarımızla birlikte çalışıyoruz. Evren Başkanımız böyle bir eser çıkarttı, emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Engellilere verilen değer bir ülkenin gelişmişliğini gösteren en önemli ölçüttür. Aksaray’da bu konuda örnek bir il oldu” dedi.

AKSARAY ENGELSİZ ŞEHİR OLUYOR

Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Evren başkanımızla Aksaray engelsiz şehir oluyor. Bu gün açılışını yaptığımız, projesi ve fikri Evren başkanımıza ait olan Türkiye’de benzeri olmayan bu tesisin açılışı için toplandık. Bu tesisi engelli aile merkezi şeklinde daha büyük bir proje içinde düşünüyoruz” dedi. Kadınlar gününü de kutlayan Aydoğdu; “Bu gün özel bir gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Burada hemşerimiz komşu vilayetten Neşet Ertaş’ın ‘Kadınlar İnsandır, biz insanoğlu sözü geliyor aklımıza” diye konuştu.

BU TESİS BÜYÜK BİR İHTİYAÇTI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Aksaray’da engellilerimiz için bu tür bir tesisler bir ihtiyaçtı. Toplumumuzun yüzde 12 sini oluşturan bir kesim var. Göreve geldiğimiz zaman büyük bir hizmet eksikliğiydi bu bizde engellilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda böyle bir tesis planladık engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için bu anlamda yapılmış projeleri inceledik. Hamdolsun bugün buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Merkezimiz sadece engellilerimize değil engelli ailelerimizde vakit geçirmesi için tasarladık” dedi. Foto-Haber: Erkan Altuntaş

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası