banner
Gündem

Tuvalleri ‘Özgür Filistin’ temasıyla işlediler

Yaşanabilir Hayatlar Derneği (YAŞHADER), Filistin’de yaşanan zulmü duyurmak amacıyla kadınlara yönelik 2 aylık fotoğraf programı düzenledi. Atölyede daha önce resim çizmeyi deneyimlememiş 18-50 yaş arası kadın, Filistin için duygularını tuvallere..

Tuvalleri ‘Özgür Filistin’ temasıyla işlediler
banner

Yaşanabilir Hayatlar Derneği (YAŞHADER), Filistin’de yaşanan zulmü duyurmak amacıyla kadınlara yönelik 2 aylık fotoğraf programı düzenledi.

Atölyede daha önce resim çizmeyi deneyimlememiş 18-50 yaş arası kadın, Filistin için duygularını tuvallere yansıtarak desteklerini gösterdiler. ‘Özgür Filistin’ temalı eserler sergilenmeye başlandı. Atölye eserleri yıl boyunca Aksaray’ın muhtelif yerlerinde sergilenmeye devam edecek.

Atölyenin resim öğretmeni Cansu Er “Resim yapmaktan daha öte, bu eserler Filistin’e olan duygularımızı ve bu topraklarda yaşanan vahşete karşı olan tepkimizi ifade ediyor. Katılımcıların göstermiş olduğu özverili çalışmalar gerçekten muhteşem. Atölyemiz Filistin’e olan duyarlılığımızı artırmakla birlikte katılımcıların resim alanında kendilerini keşfetmelerine de imkân tanıdı.” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Hamza Metehan Kılıç ise atölyenin amacını şu şekilde açıkladı: “Atölyemizin amacı, sanatın gücü ile Filistin’de yaşanan zorluklara ve mazlumların maruz kaldığı zulümlere odaklanarak gücümüzün yettiği kadar bunu duyurmak ve farkındalık oluşturmaktır. Aylardır devam eden zulüm ve soykırım karşısında katledilen mazlumların sesi olmayı, toplumu inşa eden kıymetli hanımefendilerin ellerinden sağlamayı amaçladık. Atölyeye katılım noktasında gösterilen hassas duyarlılık için hanımefendilere minnettarız. Hepimiz gücümüzün yettiği kadar zulme karşı olmakla ve bunu duyurmakla mükellefiz.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası