Özel

Tuz Gölü’nde bayram yoğunluğu

TUZ GÖLÜ’NE GELENLER FOTOĞRAF ÇEKTİRİREK ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ Ankara, Konya ve Aksaray sınırının kesiştiği bölgede kalan Tuz Gölü’ne, Kurban Bayramı tatilinden dönenlerin uğrak noktası oldu.   Ziyaretçiler, manzaranın fotoğrafını çekip, çıplak..

Tuz Gölü’nde bayram yoğunluğu
banner

TUZ GÖLÜ’NE GELENLER FOTOĞRAF ÇEKTİRİREK ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Ankara, Konya ve Aksaray sınırının kesiştiği bölgede kalan Tuz Gölü’ne, Kurban Bayramı tatilinden dönenlerin uğrak noktası oldu.

 

Ziyaretçiler, manzaranın fotoğrafını çekip, çıplak ayakla suda yürüdü. Kapalı havza özelliği olan Tuz Gölü, Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bölümünü karşılamasının yanında doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Kurban Bayramı tatilinden dönenler Tuz Gölü’nde vakit geçirmeyi ihmal etmedi.

Yerli- yabancı turistlerin ilgisini çeken göle gelen ziyaretçiler, sığ olduğu için çıplak ayakla suyun içinde gezdi. Bazı ziyaretçiler ise şifalı olduğu bilinen tuzlu suda ayaklarına ve vücutlarına masaj yaptı.

ADETA YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR

Ailesiyle birlikte Kurban Bayramı tatili sonrasında Tuz Gölü’ne geldiklerini ifade eden Dursun Sarı, “Tuz Gölü’ne ilk defa geldik. Daha önce birçok yerde flamingoları ve gün batımı fotoğraflarını görüp hayran kalmıştım. Şu an burası adeta yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Gün batımında ise farklı bir atmosfere bürünüyor. İlerleyen zamanlarda mutlaka tekrar gelip flamingoları görmek istiyoruz” diye konuştu.  Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası