Özel

Tuz Gölü’nde gün batımı güzelliği           

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, özellikle gün batımında doğal güzelliğiyle ilgi görüyor. Gölü gezmeye gelenler, gün batımının eşsiz güzelliğini fotoğraflayıp, o anı ölümsüzleştiriyor. Aksaray, Konya ve Ankara sınırları..

Tuz Gölü’nde gün  batımı güzelliği           
banner

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, özellikle gün batımında doğal güzelliğiyle ilgi görüyor. Gölü gezmeye gelenler, gün batımının eşsiz güzelliğini fotoğraflayıp, o anı ölümsüzleştiriyor.

Aksaray, Konya ve Ankara sınırları içinde bulunan ve kapalı havza özelliği taşıyan Tuz Gölü, Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamanın yanında doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Gölün Aksaray-Ankara sınırlarındaki bölümü ise yerli ve yabancı turistlere ziyaret olanağı sağlıyor. Ziyaretçiler, gölün sığ olması nedeniyle çıplak ayakla suya girebiliyor. Gün batımında ise göl, doğal fotoğraf stüdyosu haline dönüşüyor. Ziyaretçiler, o anları fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyor.

ALMANLAR TUZ GÖLÜ’NE HAYRAN KALDI

Almanya’dan Tuz Gölü’ne gelen gurbetçi Ali Altınsoy, “Memleketimizin en büyük değerlerinden birisi olan Tuz Gölü’ne Almanya’dan iş arkadaşlarımızla geldik. Gün batımında çıplak ayak tuzda dolaşarak birbirinden güzel fotoğraflar çektik. Tuz Gölü’ne Alman arkadaşlarımız hayran kaldı. Tam bu dönemde beyaz ve pembemsi renkli bir arada görünce gözlerine inanamadılar. Bu doğa harikası Tuz Gölü’ne ülke olarak sahip çıkıp gelecek nesillere aktarmamız lazım” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası