banner
Gündem

Tuz Gölü’ne göç eden flamingolar renkli görüntüler oluşturdu

Türkiye’nin 2’nci büyük gölü olan Tuz Gölü’ne göç eden flamingolar, Aksaray’da Mamasın Barajı ve Hırkatol köyü sazlıklarında mola verdi. Kuluçka dönemini geçirecekleri göle gitmek üzere tekrar kanat çırpan flamingoların yolculuğu..

Tuz Gölü’ne göç eden flamingolar renkli görüntüler oluşturdu
banner

Türkiye’nin 2’nci büyük gölü olan Tuz Gölü’ne göç eden flamingolar, Aksaray’da Mamasın Barajı ve Hırkatol köyü sazlıklarında mola verdi. Kuluçka dönemini geçirecekleri göle gitmek üzere tekrar kanat çırpan flamingoların yolculuğu görsel şölen oluşturdu.

Aksaray, Konya ve Ankara sınırlarında bulunan ve kapalı havza özelliği taşıyan Tuz Gölü, Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bölümünü karşılamanın yanında doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Göl, bahar ve yaz aylarında yaklaşık 30 bin flamingoya ev sahipliği yapıyor. Tuz Gölü’ne göç eden flamingolardan bazıları, bu yolculuk sırasında Mamasın Barajı ve Hırkatol köyü sazlığında mola verdi. Bu anlar, doğa fotoğrafçıları tarafından görüntülendi.

Flamingoların fotoğraflarını çekmek için bölgeye gelen Ömer Yiğit, “Tuz Gölü’nün misafirlerinin Aksaray’ın sulak alanlarına gelmeleri biz fotoğraf tutkunlarını heyecanlandırdı. Hasan Dağı eteklerinden sürüler halinde giderken fotoğrafladık. Flamingolar ise bir süre mola verdikten sonra kuluçka dönemini geçirecekleri göle gitti” dedi. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası