banner
Gündem

Uçurtmalar çocuklar için uçtu

Aksaray İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından Kılıçaslan Parkında çocuklar için şenlik düzenlendi. Derneğin sahiplendiği yetim çocukların da olduğu yaklaşık 200 kişilik çocuk grubu Kılıçarslan Parkında çeşitli oyunlar ve yarışmalarla gönüllerince..

Uçurtmalar çocuklar için uçtu
banner

Aksaray İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından Kılıçaslan Parkında çocuklar için şenlik düzenlendi. Derneğin sahiplendiği yetim çocukların da olduğu yaklaşık 200 kişilik çocuk grubu Kılıçarslan Parkında çeşitli oyunlar ve yarışmalarla gönüllerince eğlendi.

Aksaray İHH İnsani Yardım Dernek Başkanı Şenol Korkmaz, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Şenliğe katılan çocuklarımızla birlikte Murat Keskin-Yeşeren Ümitler Fidanlığı’na çam fidanları diktik. Diktiğimiz fidanlara çocuklarımızın ailelerinin soy isimlerinin yazılı olduğu plakalar astık.  Böylece herkesin diktiği fidanı sahiplenmesini sağladık. Amacımız çocuklar da hem çevre bilinci oluşturmak hem de fidan dikme alışkanlığı edindirmektir” dedi.

‘UÇURTMALARIN UÇTUĞU GÖRMEK GÖRÜLMEYE DEĞERDİ’

Ağaç dikimi sonrasında Kılıçaslan Parkında çocuklar çeşitli oyunlar oynadılar. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan proje kapsamında şenliğe katılan bütün çocuklara yemek ve uçurtma hediye edildi. Çocukların uçurtmaları uçurmak için gösterdikleri çaba ve uçtuğundaki mutluluklarının görülmeye değer olduğu kaydedildi.

Şenlik Aksaray İHH Yetim Birimi, Genç İHH Birimi, İHH kadın birimi ve Arama Kurtarma Birimlerinin iş birliğinde gerçekleştirildi. Başkan Korkmaz, Aksaray’lılar olarak herkese emanet olan yetim çocukların, herhangi bir kötülüğe maruz kalmadan hayata kazandırılmalarının büyük bir emek gerektirdiğini söyledi. Toplumunda iyiliğin artmasının, ancak herkesin elini taşın altına koymasıyla mümkün olabileceğini, bu yüzden Aksaray’lı hayırseverlerin infak ederken bu özel emanetleri de hatırlamalarını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Şenlikte emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası