Gündem

Uluırmak’ta temizlik çalışması yapıldı

Aksaray Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü Uluırmak içerisinde akıntı yoluyla gelen atık ve balçıkları temizleyerek hem kötü görüntüyü hem de çevrede oluşabilecek kötü kokuyu da engelleyemeye yönelik çalışma başlattı.Belediye Başkanı Dr…

Uluırmak’ta temizlik çalışması yapıldı
banner

Aksaray Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü Uluırmak içerisinde akıntı yoluyla gelen atık ve balçıkları temizleyerek hem kötü görüntüyü hem de çevrede oluşabilecek kötü kokuyu da engelleyemeye yönelik çalışma başlattı.Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehrin tam ortasından geçen ve karasu mevkiine kadar uzanan Uluırmak kanalında yapılan temizlik çalışmasının sabahın erken saatlerinde başladığını belirterek çalışmasının kanal boyunca süreceğini belirtti.

Evren Dinçer konuya ilişkin şunları söyledi: “Kış mevsimini iyiden iyiye yaşamaya hazırlandığımız şu günlerde kış hazırlıklarımızda devam ediyor. Şehrimizin simgelerinden biri olan Uluırmak içerisinde başlattığımız temizlik çalışmalarıyla hem çirkin görüntünün, hem de muhtemel oluşacak kötü kokunun önüne geçmiş olacağız” dedi. Temizlik çalışmaları kapsamında yaban hayatının da unutulmadığını aktaran Dinçer, güvercin gibi birçok hayvanın kış aylarında su ihtiyaçlarını zorlanmadan giderebilmeleri için Uluırmak içerisinde bir miktar su akıntısına müsaade edildiğini kaydetti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL