banner
Gündem

Uluırmak’ta temizlik çalışması

DİNÇER;  “ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONUSUNDA VATANDAŞLARIMIZIN DUYARLI OLMASINI İSTİRHAM EDİYORUM” Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Uluırmak içerisinde akıntı yoluyla gelen atık ve balçıkları temizleyerek hem kötü görüntüyü hem de çevrede oluşabilecek..

Uluırmak’ta temizlik çalışması
banner

DİNÇER;  “ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONUSUNDA VATANDAŞLARIMIZIN DUYARLI OLMASINI İSTİRHAM EDİYORUM”

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Uluırmak içerisinde akıntı yoluyla gelen atık ve balçıkları temizleyerek hem kötü görüntüyü hem de çevrede oluşabilecek kötü kokuyu da engelledi.

Şehrin tam ortasından geçen ve karasu mevkiine kadar uzanan oldukça uzun bir alanı kapsayan Uluırmak kanalında temizlik çalışmaları Aksaray Belediyesi ekiplerince rutin olarak yapılıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda kanal içerisinde sabahın erken saatlerinde başlayan temizlik çalışması iş makineleriyle günün ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

‘ÇEVRE TEMİZLİĞİ TOPLUMUN SAĞLIĞINI

ETKİLEYEN ÖNEMLİ BİR FAKTÖRDÜR’

Şehir genelinde yürütülen temizlik çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, temiz ve nezih bir Aksaray için şehrin her noktasının belirli periyotlarda temizlendiğini belirtti. Başkan Dinçer, “Çevre temizliği toplumun sağlığını etkileyen önemli bir faktördür. Bu nedenle çevremizi temiz tutmamız ve korumamız gerekiyor. Biz şehrimizi tüm caddeleriyle sokaklarıyla toplu kullanım alanları ile evimiz gibi görüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne evde temizlik çalışmalarından, konteyner çim çit kaplamalarına, dezenfektan işlemlerinden, cami temizliğine kadar her alanda temiz ve nezih bir şehir için çalışıyoruz. Şehrimizin simgelerinden biri olan Uluırmak içerisinde başlattığımız temizlik çalışmalarıyla hem çirkin görüntünün hem de muhtemel oluşacak kötü kokunun önüne geçmiş olacağız. Yağışlar ve bilinçsizce atılan çöplerin etkisi ile kirlenen Uluırmak’ta belediye olarak belirli periyotlarda temizlik çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın da bize destek vermesi için duyarlı olmasını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası