banner
Gündem

Üreten ve paylaşan belediyecilik hizmeti

AKSARAY BELEDİYESİNİN ÜRETTİĞİ NOHUTLAR 12 BİN 500 İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE ULAŞTIRILACAK Geçtiğimiz hafta hasadı gerçekleşen nohutlar Aksaray Ziraat Odası tohum eleme tesislerinde paketlenerek ihtiyaç sahibi aileler ulaştırılmak üzere hazır hale..

Üreten ve paylaşan belediyecilik hizmeti
banner

AKSARAY BELEDİYESİNİN ÜRETTİĞİ NOHUTLAR 12 BİN 500 İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE ULAŞTIRILACAK

Geçtiğimiz hafta hasadı gerçekleşen nohutlar Aksaray Ziraat Odası tohum eleme tesislerinde paketlenerek ihtiyaç sahibi aileler ulaştırılmak üzere hazır hale getirildi

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gönül belediyeciliği hizmetlerini sürdürüp vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayacak insan odaklı yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Aksaray Belediyesine ait kullanılmayan 500 dönümlük atıl vaziyette bekleyen araziden 60 ton nohut hasadı gerçekleştirdiklerini aktaran Dinçer, “Bereketli bir tarım sezonu yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta hasadını gerçekleştirdiğimiz 60 ton nohudun paketleme işlemini de gerçekleştirerek 12 bin 500 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştırmak için hazır hale getirdik. Tarım şehri olan Aksaray’da üreten ve paylaşan belediyecilik hizmeti vermekten mutluluk duyuyorum. Toprağın ve tarımın öneminin her geçen gün arttığı bu dönemde üreterek, paylaşarak ülkemize ve şehrimize katkı sağlıyoruz. Tüm üreticilerimize bolluk ve bereket dolu bir hasat sezonu diliyorum” dedi.

‘NOHUT ÜRETİMİNDEN OLUMLU SONUÇ ALDIK’

Bitkisel tarım üretiminde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan Aksaray’da suyu tasarruflu kullanma adına tarımda kuraklığa dayanıklı ve az suya ihtiyaç duyan ‘azkan’ cinsi nohut üretiminden olumlu sonuç aldıklarını ifade eden Dinçer, Aksaray Belediyesinin bu anlamda çiftçilere de rol model olduğunu belirtti. Dinçer, üretilen nohutların paketleme sürecini Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile beraber takip etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası