banner
Gündem

Üreticiye 208 milyon 230 bin TL destek ödemesi yapılacak

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray’da 8 bin 332 üreticiye toplamda 208 milyon 230 bin TL destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Mazot ve gübre desteğinin yanı sıra üreticilerin maddi..

Üreticiye 208 milyon 230 bin TL destek ödemesi yapılacak
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray’da 8 bin 332 üreticiye toplamda 208 milyon 230 bin TL destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

Mazot ve gübre desteğinin yanı sıra üreticilerin maddi açıdan güçlenmesi için hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemeleri oluşturulduğunu belirten Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, çalışmaların il genelinde 8 bin 332 üreticiyi kapsadığını söyledi.

Üreticilere ödenecek destek miktarının rekor seviyeye ulaştığını belirten Aktürk, “Dün olduğu gibi bugünde, yarında hükümetimiz çiftçimizin yanında” dedi.

‘ÜRETEN VE GELİŞEN AKSARAY İÇİN HER ALANDA HAZIRIZ VE KARARLIYIZ’

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Aksaraylı üreticilere 208 milyon TL destekleme ödemesi yapılacağını ifade eden İl Başkanı Aktürk, “Tarım ve Orman Bakanlığımız, tarımsal gelişimi sürekli kılmak adına sağladığı destekler, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz koordinesinde çiftçilerimize ulaştırılmaktadır. Türkiye’de tarım sektörü, AK Parti’mizin verdiği desteklerle büyüyerek, yarım yüzyılın rekorunu kırdı. Yaşanan bu büyümeye paralel olarak tarıma verilen destekte artırıldı. Şehrimizde hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği kapsamında 8 bin 332 çiftçimize toplamda 208 milyon 230 bin TL ödeme yapılacak.Hayırlı ve bereketli olsun inşallah.Allah’ın izniyle çiftçilerimize yönelik yapacağımız destekler artarak devam edecektir. 2002’den bu güne emektar çiftçimizden desteğini esirgemeyen, tüketicimizin de yanında olan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, ilgili bakanlarımıza, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy’a, AK kadrolarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üreten ve gelişen Aksaray için her alanda hazırız ve kararlıyız” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası