banner
Gündem

‘Uyuşturucuyla tüm şehir olarak mücadele etmeliyiz’

Aksaray’da ‘Türkiye Yüzyılı Uyuşturucu ile Mücadele Vizyonu ve Farkındalık’ semineri Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Kültür Merkezindeki seminerde konuşan Kumbuzoğlu, “Uyuşturucu konusuyla şehir olarak mücadele etmeliyiz. Şehrin valisi olarak..

‘Uyuşturucuyla tüm şehir olarak mücadele etmeliyiz’
banner

Aksaray’da ‘Türkiye Yüzyılı Uyuşturucu ile Mücadele Vizyonu ve Farkındalık’ semineri Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kültür Merkezindeki seminerde konuşan Kumbuzoğlu, “Uyuşturucu konusuyla şehir olarak mücadele etmeliyiz. Şehrin valisi olarak bazen uykularım kaçıyor. Beni arayıp yardım isteyen ailelerimiz var. Bunlarında gittikçe sayıları artıyor. Bunun için kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli toplantılar yapıyoruz. İç İşleri Bakanımızla sürekli online toplantı gerçekleştiriyoruz. Uyuşturucuyla mücadele ayrı bir akıl, yetenek ve kıvraklık gerektiriyor. Bunun geri dönüşü çok zor ve hiçbir şeye benzemiyor. Gençlerimize kadar inmiş. Bu lanetten kurtarmak çok zor oluyor. Biz sonuç odaklı çalışıyoruz. Bizim laflarla ve sözlerle işimiz yok. İşimizi yürütürken, en başa çocuklarımızın geleceğini koymamız gerekiyor. İstatistikleri sürekli takip ediyorum. Aksaray’ın uyuşturucu potansiyelinin değerleri belli. Bu konuda arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor. Bizde bu değerleri normale getirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Gençlerimize şehir olarak sahip çıkacağız. Uyuşturucuyu ise kökünde kazıyacağız” dedi.

‘İHBAR ETMEKTEN KORKMAYIN’

Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, “Bize gelen müracaatlarda çok acı taleplerle karşılaşıyoruz. ‘Benim çocuğumu ne olur cezaevine alın. Ben artık dayanamıyorum. Tedavi için memleketin dört bir tarafına gidip bütün paramı harcadım. Cezaevine girerse orada güvende olduğunu bilirim’ diyen ailelerin olması bizleri üzüyor.  Savcılık olarak bu işte sonuç mücadelesi veriyoruz. Bu işin 1 dakika boşluğu yok. Emniyet ile jandarma ekipleri 7-24 sahadalar. İğneyle kuyu kazarak gecenin 3’ünde, 4’ünde ekiplerimiz operasyon için beni arıyor. Biz Aksaray’da idareciler olarak bu işi kurutmak için ciddi mücadeleler veriyoruz. İlimizde uyuşturucu ticareti yapan 600 kişiyi tutukladık. İşlem yapılan dosya sayısı ise 3 bin gibi korkunç bir rakam. Her dosyada bir kişi yok. Bunlar bizim ulaşabildiklerimiz. Bu noktada insan ve evlat yetiştirmenin ne kadar zor olduğu biliyoruz. Kimse bunları ihbardan korkmasınlar. Biz polis ve jandarmamızla vatandaşlarımızın yanındayız. Okullarımızda çok çetin mücadele sonucu uyuşturucu vakamız yok. Ama bunun arka tarafında inanılmaz bir mücadele var. Bunun için tüm halkımız üst seviyede duyarlı olmalıdır”diye konuştu. Foto-Haber:Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası