Gündem

Vali Aydoğdu, ‘Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz’

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan yüksek ahlaki değer..

Vali Aydoğdu, ‘Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz’
banner

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan erdemli, faziletli insanlar yetiştiren  aynı zamanda  halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Türkiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, izinden yürüyerek medeni dünyanın saygın, güvenilir bir üyesi olma yolunda önemli bir aşama kaydetmiştir. Sahip olduklarımızın değerini bilerek, gücümüze inanarak, sorunlar karşısında yılmayarak, demokrasimize sahip çıkarak, bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak, aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu konuda kurumlarımıza, yönetilen ve yönetenler ile tüm vatandaşlarımıza görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin Türk Milli kültürü olduğunu, “Bir tek şeye muhtacız, çalışkan olmak” prensibini daima göz önünde bulundurup çalışarak, Cumhuriyetimizi dünyanın en güçlü, en itibarlı, en önde devletleri arasında bulundurmak vazgeçilmez ilk hedefimizdir. Bunun için zihnen ve bedenen ter dökmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL