Özel

Vali ve rektör öğrencilerle pasta keserek yeni dönemi kutladı

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle bir araya geldi. Programda, yeni akademik dönem için bir kutlama..

Vali ve rektör öğrencilerle pasta keserek yeni dönemi kutladı
banner

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle bir araya geldi. Programda, yeni akademik dönem için bir kutlama pastası kesildi ve öğrencilerin beklentileri hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Programda, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray’ı anlattı ve özellikle tarihi yerlerin mutlaka görülmesi gerektiğini belirtti.

ASÜ Rektörü Alpay Arıbaş ise düzenlenen etkinlikte, üniversite yılları ve şehir etkileşimi bağlamında kısa bir konuşma yaptı. Kendi öğrencilik dönemleriyle kıyaslandığında bugün yurtların verdiği hizmetlerin ve olanakların çok daha iyi seviyede olduğundan söz eden Prof. Arıbaş, “Sizler, bizlerin dönemine kıyasla çok daha iyi şartlarda barınıyor ve okuyorsunuz. İnşallah çok daha iyi yerlere geleceksiniz ve ülkenize daha iyi hizmetler yapacaksınız. Sizlerden sonra gelenler de sizlerden daha iyi şartlarda olacaklar. Hepimiz bulunduğumuz yerlerde en iyi işleri yapmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

‘TÜM SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN

 HER AN YANINIZDA OLACAĞIZ’

Yurtların, kimi zaman, aynı donatıların çok fazla insan tarafından paylaşılması gerekçesiyle alışılması zor yerler gibi değerlendirildiğini ancak bireye büyük artılar sağladığını dile getiren Arıbaş, “Yurtlar farklı kültürlerden ve şehirlerden gelen, farklı disiplinlerde eğitim gören öğrencilerin bir araya geldiği, fikir alışverişlerinin olduğu, kültürel etkileşimin sağlandığı, yeni insanların tanındığı yerlerdir. Bu, büyük bir zenginliktir. Çoğuz zaman yurtlar, ev ortamına göre ders çalışmak için daha idealdir. Elbette bir takım problemler de yaşayabilirsiniz. Biz, tüm sorunları çözmek için her an yanınızda olacağız” diye konuştu.

‘BU ŞEHRİ KEŞFEDİN’

Arıbaş, konuşmasının son bölümünde üniversite yıllarının sadece derslerden ibaret olmadığını belirtti ve şunları söyledi: “Hayat sadece ders çalışmaktan ibaret değil. İnsan gezerken de dostlarıyla sohbet ederken de öğrenir. Aksaray çok özel bir şehir ve gezilebilecek çok yeri var. Bu şehri keşfedin…”

Öğrencilerle birlikte akşam yemeği yenilmesi, yeni eğitim-öğretim dönemi için hazırlanan pastanın kesilmesi ve öğrencilerin sorunlarının dinlenilmesinin ardından program tamamlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası