banner
Gündem

‘Vatan aşkı engel tanımaz’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray’da Engelliler Haftası münasebetiyle İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen 1 günlük temsili askerlik törenine katıldı. Özel bireylerin heyecanına ortak olduğunu ifade eden Aktürk, program..

‘Vatan aşkı engel tanımaz’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray’da Engelliler Haftası münasebetiyle İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen 1 günlük temsili askerlik törenine katıldı. Özel bireylerin heyecanına ortak olduğunu ifade eden Aktürk, program sonrası temsili askerlik yapacak engelli vatandaşları tebrik etti.

Aktürk, yaptığı açıklamada; “Jandarma Genel Komutanlığımızın bu güzel uygulamasıyla bir günlüğüne de olsa kahraman ordumuzun birer mensubu oldular. Bizim ordumuz Peygamber ocağı ve kutsal bir yerdir. Bu kutsallığı bir gün yaşayan evlatlarımız ömür boyunca bu vatanın hizmetinde olacaklardır. O bir günlük hizmet bir ömür boyu vatana bağlılık olarak geri dönecektir unutulmayacaktır. Ne mutlu kıymetli yavrularımız ki bu şerefi tatmış oldular. Bu kutlu günlerini kutluyor, askerliklerinin daim olmasını, fiziken ve fiilen olmasa bile ruhen bu manevi coşkuyu tadacaklarını ve sürdüreceklerine inanıyorum. Bu anlamlı programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından erler, arkadaşlarıyla birlikte silah ve bayrağa el vererek, askerlik yeminlerini etti. Ailelerine duygu dolu anlar yaşatan engelli askerler, vatani görevlerini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadılar. Protokol üyeleri yemin töreni sonrası engellilere terhis belgelerini dağıttılar. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası