Gündem

Veteriner hekim adayı 64 öğrenci beyaz önlüklerini giydi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesindeki eğitimlerine bu yıl başlayan öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme” töreni düzenlendi. Fakülte Konferans Salonu’ndaki etkinliği akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra öğrenci velileri de izledi. Etkinliğin..

Veteriner hekim adayı 64 öğrenci beyaz önlüklerini giydi
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesindeki eğitimlerine bu yıl başlayan öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme” töreni düzenlendi. Fakülte Konferans Salonu’ndaki etkinliği akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra öğrenci velileri de izledi.

Etkinliğin açılışında katılımcılara hitap eden ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, öğrencilere, beş senelik eğitim sürecini çok iyi değerlendirmeleri ve mesleki yaşamlarını sadece teorik bilgilerle kısıtlamamaları tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerin eğitimlerini nitelikli biçimde alabilmeleri için kendilerinin her an göreve hazır olduklarını ve tüm çalışmaları dikkatle yerine getirdiklerini söyleyen Yavuz Selim Çakmak, “Öğrencilerimiz okulda geçirdikleri süreyi iyi değerlendirmeli, sadece teorik bilgilerle kendilerini sınırlandırmamalı, mesleki yenilenmelere adapte olabilmelidir” dedi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz da bu yıl 64 öğrencinin beyaz önlük giyerek eğitim hayatlarına başlayacağını belirtti. Kampüs ve fakülte özelindeki imkânlardan söz eden Prof. Darılmaz, “Üniversitemiz, öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı altyapıya sahip. Burada önemli olan öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca kendilerini geliştirmeleri. Artık diplomanın tek başına yeterli olmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Elinize diplomanızı aldığınızda artı bir değer üretemiyorsanız, rekabet gücünü de yitirirsiniz. Bu hususa dikkat ederek çalışmalar yapmalısınız” dedi. Törende Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Nejdet Demir ile Aksaray Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız da birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmalar ve müzik dinletisinin ardından öğrenciler beyaz önlüklerini giydi ve mesleğe ilk adımı attı. (Haber Bülteni)  

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası