Gündem

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Aksaray’da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.  Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Parklar Şube Müdürlüğü personelleri, kentte kar..

Yaban hayvanları için  doğaya yem bırakıldı
banner

Aksaray’da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.  Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Parklar Şube Müdürlüğü personelleri, kentte kar yağışı dolayısıyla yaban hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışma başlattı. Ekipler, Hasan Dağı ile Ekecik Dağı´nda, yaban hayvanları için saman, yonca, sakatat ve kuru yemlerden oluşan 1 ton yemi hayvanların görebileceği şekilde ağaç diplerine döktü.

‘AMACIMIZ YABAN HAYATINI KORUMAK’

Aksaray Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, olumsuz hava koşulları nedeniyle yaban hayvanlarının yem bulma konusunda sıkıntı yaşamaması için böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Saklav,” Amacımız yaban hayatını korumak ve doğal yaşamlarını sağlamak. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kent genelinde 1 ton yem dağıttık. Hayvanlarımız bu yemleri yiyerek hayatlarını devam ettirecek. Böylece doğal dengemizi korumuş oluyoruz” diye konuştu. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL