banner
Gündem

Yaban hayvanlarının tedavileri ASÜ’de yapılacak

ASÜ VE AKSARAY DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA YABAN HAYVANLARINA YÖNELİK HİZMET PROTOKOLÜ İMZALANDI Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Aksaray Doğa Koruma..

Yaban hayvanlarının tedavileri ASÜ’de yapılacak
banner

ASÜ VE AKSARAY DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA YABAN HAYVANLARINA YÖNELİK HİZMET PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü arasında, yaban hayvanlarının tedavilerini kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, protokolü hem doğal hayatı koruma hem de öğrenci eğitimi açısından çok önemli gördüklerini söyledi. Aksaray’ın ve dolayısıyla Türkiye’nin yaban hayatı varlığını geliştirmenin ve canlıları korumanın ASÜ’nün görevlerinden birisi olduğuna dikkat çeken Prof. Arıbaş, “İmzaladığımız protokol, ASÜ Veteriner Fakültesinde eğitim alan öğrencilerimizin gelişimi için de çok değerli. Öğrencilerimiz, tedavi amacıyla evcil ve ehil hayvanlara rahatlıkla ulaşabiliyor. Ancak yabani hayvanlara ulaşmak ve onların tedavisini yapmak her zaman çok mümkün olmayabilir. Yapılan anlaşma, yabani türlerin tedavilerinin yapılabilmesi ve alan bilgisinin geliştirilmesi bakımından çok özel bir noktada duruyor” dedi. Rektör Arıbaş, protokolün şekillenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Gültekin Aksan ise sulak ve kırsal alanlardaki yabani hayvanların tele takılma, trafik kazası veya diğer yırtıcı hayvan saldırıları gibi nedenlerle yaralandıklarını belirterek, üniversitelerle bu hayvanların tedavilerine yönelik iş birlikleri kurduklarını söyledi ve ASÜ’nün de kurumun önemli paydaşlarından birisi olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamaların ardından Rektör Arıbaş ve Bölge Müdürü Aksan, hazırlanan “Yaban Hayvanlarına Yönelik Hizmet Protokolü” metnini imzaladı. Törende ASÜ Veteriner Fakültesi heyeti de yer aldı. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası