Spor

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası tamamlandı

Aksaray’ın Hasan Dağı’nda 35 ülkeden 130 sporcunun yarıştığı Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, tamamlandı. Dünya Yamaç Paraşütü ile Türkiye Hava Sporları Federasyonunca düzenlenen ve 29 Temmuz’da başlayan yarışlar 5 Temmuz’da sona..

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası tamamlandı
banner

Aksaray’ın Hasan Dağı’nda 35 ülkeden 130 sporcunun yarıştığı Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, tamamlandı.

Dünya Yamaç Paraşütü ile Türkiye Hava Sporları Federasyonunca düzenlenen ve 29 Temmuz’da başlayan yarışlar 5 Temmuz’da sona erdi. Genel klasmanda birinciliği Stan Radzıkowskı, ikinciliği Ferdinand Vogel, üçüncülüğü ise Petr Kostrhun elde etti. Kadın pilotlar klasmanında birinci Alexia Fıscher, ikinci JennyO’neıl, üçüncü de SilviaBuzzıFerrarıs oldu. Kulüpler Kategorisinde ise JackJones Kulübü birinci, Nearbirds Kulübü ikinci, Chinese Taipei Gliding Kulübü de üçüncü sırada organizasyonu tamamladı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen kupa törenine Aksaray Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Başkanı GoranDimiskovski, Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı Abdullah Kahraman ile sporcular katıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, dünyanın dört bir yanından gelen sporcuların gökyüzünü ve gönülleri renklendirdiğini söyledi. Dünya Kupası’nın başarıyla sona erdiğini vurgulayan Canpolat, “Bizler sizlerin ağırlamanın gururunu yaşadık. Aksaray olarak birçok spor dalının merkezi noktasındayız. Bu tarz büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Dünya Kupası’nda dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum” dedi.

ABDULLAH KAHRAMAN: REKORLAR HASAN DAĞI’NDA KIRILDI

Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı Abdullah Kahraman, yüksek başarılar elde edilerek rekorların kırıldığı bir yarışmanın sona erdiğini söyleyerek; “Aksaray olarak organizasyona güzel bir şekilde ev sahipliği yaptık.Pilotlar 120 ile 150 kilometrelik tüm uçuşlarını Anadolu’nun bozkırında sorunsuz bir şekilde tamamladı. 35 ülkeden gelen 135 sporcu Aksaray’a hayran kaldı. 2024 yılanda ise şehrimizde süper final yarışlarını yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Tören, protokol üyelerinin dereceye giren pilotlara kupa ve madalyalarını vermesinin ardından sona erdi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası