banner
Gündem

Yarıyıl tatilinde gençlerin gözde mekanı Kitap Konakları oldu

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sömestr tatilinde sınavlarına ve derslerine sakin bir ortamda çalışarak ve kitap okuyarak değerlendirmek isteyen gençler kitap konaklarında sıcak çaylarını yudumlayıp keyifli vakit geçiriyorlar. Şehrin farklı..

Yarıyıl tatilinde gençlerin gözde mekanı Kitap Konakları oldu
banner

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sömestr tatilinde sınavlarına ve derslerine sakin bir ortamda çalışarak ve kitap okuyarak değerlendirmek isteyen gençler kitap konaklarında sıcak çaylarını yudumlayıp keyifli vakit geçiriyorlar.

Şehrin farklı bölgelerine kazandırdığı kitap konakları vasıtasıyla her geçen gün yeni kitap dostlarına ulaşan Aksaray Belediyesi, eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor. Kitap konakları yıl boyunca olduğu gibi ara tatil döneminde de kitap okumak isteyenlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE EN ÖNEMLİ YAPILAR…

Kitapların bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturduğuna dikkat çeken Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kitap konaklarının geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılar olduğunu vurguladı.

Eğitime olan desteklerinin her alanda artarak devam ettiğini ifade eden Başkan Dinçer, “Şehrimizde kitap konaklarından istifade eden güzel bir okur kitlesi var. Bu bağlamda Ülkemizde kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için çocuklarımızın ve gençlerimizin kitaplarla tanıştırılması ve onlara bu alışkanlığın kazandırılması gerekiyor. Kitap konaklarımız tatil döneminde de hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyor. Amacımız öğrencilerimizin ve Aksaray’da yaşayan halkımızın kendisine en yakın mekânlarda kitaba ulaşmasını sağlamak. Başta öğrenciler olmak üzere tüm kitapseverleri inceleme ve araştırmalarına olanak sağlayan bu hizmetlerimizden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Aksaray Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nuri Yazıcı, Tapduk Emre, Hoca Ahmet Yesevi, Paşacık kitap konaklarının yanı sıra Millet Kıraathaneleri, Bedriye Medresesi gibi kitapseverlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte şehrin eğitim kültür varlığına yapılan yatırımlar Başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlardan büyük beğeni topluyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası