Gündem Özel

Yaz Kur’an kursları başladı

Diyanet İşleri Bakanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kursları Aksaray’da eğitim vermeye başladı. Öğrencilere Kur’an eğitiminin yanında dini bilgiler eğitimi de verilecek. Eğitim vermeye başlayan kurslar 10 Temmuz’a kadar öğrenci almaya devam..

Yaz Kur’an kursları başladı
banner

Diyanet İşleri Bakanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kursları Aksaray’da eğitim vermeye başladı. Öğrencilere Kur’an eğitiminin yanında dini bilgiler eğitimi de verilecek. Eğitim vermeye başlayan kurslar 10 Temmuz’a kadar öğrenci almaya devam edecek. İsteyen öğrenciler 24 Temmuz’dan itibaren tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz’da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur’an kurslarına da başvuru yapabilecek.

Aksaray Müftüsü Veysel Işıldar, “Her yaz olduğu gibi bütün çocuklarımızı hem öğrenmeye hem de eğlenmeye davet ediyoruz. Şehrimizde Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatı ile Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Müftülük olarak çocuklarımızı hem öğrenme hem de eğlenme noktasında daha aktif hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Çocuklara namaz, abdest ve temel dini eğitimlerin verileceğini söyleyen Işıldar, “Bunun yanında Kur’an okumayı öğretiyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığının eğitim kitapları ile eğitim veriyoruz. Eğitimin yanı sıra öğrencilerimize oyun saatinde oyun oynama imkanı veriyoruz. İlerleyen günlerde spor ve bilgi yarışmalara katılacaklar. Bunların birçoğu ödüllü yarışmalar olacak. Camilerimiz arkadaşlık ve dostluk bağlarının kuvvetlendiği bir yer haline geliyor. Namaz vakti gelince de çocuklar safların aralarına katılmak sureti ile namaz kılmanın nasıl olduğunu da öğreniyorlar. Gençlerimizden isteyenlere ezan okutturup ve müezzinlik yapma imkanı veriyoruz. Temizlik, adap, temel kurallar ve dinimizin değerleri bu kurslarımızda öğrencilerimize aktarılıyor. Eğitimlerimiz başladı. Kayıtlarımız sürüyor. Müftülük olarak yaz Kur’an kursları öncesi tüm hocalarımıza 1 hafta boyunca hazırlık eğitim seminerleri vererek, kurslarımıza hazırladık. Çocuklarımızda heyecanla camilerimizi doldurmaya başladı ”diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası