Spor

Yaz spor okulları açıldı

Aksaray Belediyesi tarafından çocukların yaz tatillerini eğlenceli bir şekilde hem sportif hem de sosyal faaliyetler eşliğinde geçirmesi için kurulan Yaz Spor Okulu’nun programına katılan Belediye Başkanı Evren Dinçer, futbol branşında..

Yaz spor okulları açıldı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından çocukların yaz tatillerini eğlenceli bir şekilde hem sportif hem de sosyal faaliyetler eşliğinde geçirmesi için kurulan Yaz Spor Okulu’nun programına katılan Belediye Başkanı Evren Dinçer, futbol branşında gol atıp, teniste sayı alarak açılışı yaptı.

Gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği Yaz Spor Okullarının, Aksaray Belediyesi Genç Osman Parkı ve Nakkaş tesislerinde başladığını belirten Dinçer, “Her yaz olduğu gibi yaz spor okullarımızın açılışını gerçekleştirdik. 1 Eylül tarihine kadar sürecek kurslarımızda futbol ile tenis branşlarında kurslarımız başladı. Şu anda kadar 750 çocuğumuz kayıt yaptırdı. Bunların 600 tanesi futbol ve 150’si tenise geliyor. Son yıllarda ilimizde tenise ilginin arttığını görüyoruz. Bizde yeni yaptığımız parklara tenis kortu yapmayı düşünüyoruz.  Başvurular tesislerimizde yapılabiliyor. Ailelerimizi yaz kurslarımıza kayıt yaptırmaya davet ediyoruz ” dedi.

‘TÜM GENÇLERİMİZİ SPOR KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ’

Aksaray Belediyespor alt yapı antrenörü Cemil Gökten ise, “Futbol kursuna ilgi güzel. Biz bu ilginin daha da artmasını istiyoruz. Çağımızın hastalığı olan internet ve sosyal medyadan bir nebze olsun çocuklarımızı uzaklaştırmak için onları sahalara davet ediyoruz. 8 ile 13 yaş arasındaki gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası