banner
Eğitim

Yazılım öğrencileri web tabanlı projelerini sergiledi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri, özgün, web tabanlı, dinamik otomasyon projeleri geliştirdi ve geliştirdikleri projeleri “Web Tabanlı Geliştirilen 40 Proje Sergisi” isimli etkinlikte beğeniye sundu. Sergi,..

Yazılım öğrencileri web  tabanlı projelerini sergiledi
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri, özgün, web tabanlı, dinamik otomasyon projeleri geliştirdi ve geliştirdikleri projeleri “Web Tabanlı Geliştirilen 40 Proje Sergisi” isimli etkinlikte beğeniye sundu. Sergi, gerçek dünyada web tabanlı yaşanan problemlere çözüm üretme prensibiyle şekillendi.

Yazılım Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Emre Avuçlu, serginin birkaç açıdan önemli olduğunu söyledi. Bunlardan ilkinin öğrencilerin becerilerini geliştirme olduğuna işaret eden Avuçlu, “Öte yandan bu çalışma, öğrencilerin ileriki yıllarda piyasada iş bulma ve çalışmalarını ticari bir ürüne dönüştürme süreçlerine önemli katkı sağlayacak. Biz de her öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları geleceğe hazırlamak adına gayret gösteriyoruz. Bu ve benzeri çalışmalara devam edeceğiz” dedi. Avuçlu, “Mezun olmadan işiniz olsun!” sloganıyla hareket ettiklerini ve müfredatı da öğrenci ve kariyer geliştirme odaklı hazırladıklarını vurguladı. Çalışmaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sönmez başta olmak üzere akademisyenler ve öğrenciler ilgiyle takip etti.

Tüm çalışmaları yakından inceleyen katılımcılar, öğrencilerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası