banner
Gündem

Yazılım,üretim sektörünün en önemli bileşenidir

Bu yıl ilk öğrencilerini alan ve eğitim-öğretime hızlı bir giriş yapan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, kariyer planlamasına yönelik etkinliklere de başladı. Bölüm öğrencileri tarafından kurulan Teknoloji..

Yazılım,üretim sektörünün en önemli bileşenidir
banner

Bu yıl ilk öğrencilerini alan ve eğitim-öğretime hızlı bir giriş yapan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, kariyer planlamasına yönelik etkinliklere de başladı.

Bölüm öğrencileri tarafından kurulan Teknoloji Atölyesi Topluluğu, Mercedes Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası Bilgi Teknolojileri Başkanı Ferhat Karaağaç’la buluştu. Geleceğin teknolojileri, elektrikli araçlar, sektördeki gelişmeler gibi konulara dair fikir alışverişlerinin yapıldığı kariyer söyleşinde kısa bir selamlama konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, sanayi-üniversite iş birliğinin önemine dikkat çekti. Öğrencilerin henüz eğitim aşamasında sanayinin doğrudan içinde olan yöneticilerle ve iş insanlarıyla tanışmasının deneyim açısından kıymetli bir kazanım olduğunu kaydeden Prof. Özçifçi, “Yazılım, üretim sektörünün en önemli bileşenidir. Biz de bu ve benzeri etkinlikleri imkânlar ölçüsünde destekliyoruz. Sadece söyleşiler ve konferanslar olarak değil, doğrudan saha uygulamalarına dair de yürütülen başarılı çalışmalar var. Ortak Eğitim Programı, bu uygulamaların başında geliyor” dedi. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sönmez de teori ile uygulamanın buluştuğu eğitim sürecinin önemine dikkat çekti.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Mercedes Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası Bilgi Teknolojileri Başkanı Ferhat Karaağaç, kamyon üretme süreci, elektrikli araçların geleceği ve yazılımın sektördeki konumuna dair bilgiler aktardı.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası