banner
Gündem

Yeni bağlantı yolları ile ulaşımda verimliliğin artması hedefleniyor

Aksaray Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatmayı hedefleyen 50 metrelik bir bulvarın bağlantı yolunda orta refüj ve kaldırım çalışmalarını başlattı. Bu proje, Aksaray’ın ulaşım altyapısını güçlendirerek sürücülere zamandan ve mesafeden tasarruf etme..

Yeni bağlantı yolları ile ulaşımda verimliliğin artması hedefleniyor
banner

Aksaray Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatmayı hedefleyen 50 metrelik bir bulvarın bağlantı yolunda orta refüj ve kaldırım çalışmalarını başlattı. Bu proje, Aksaray’ın ulaşım altyapısını güçlendirerek sürücülere zamandan ve mesafeden tasarruf etme imkânı sunacak.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in ulaşım master planı doğrultusunda tamamlanarak trafiğe açılan 50 metrelik Bulvarın bağlantı yolunda, ulaşımın daha verimli olması için bir dizi tedbirler alındı.
Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda bağlantı yolunun orta refüj ve kaldırım çalışması başlatıldı. Toplantıcılar Sitesi Kavşağı’nda trafik yoğunluğunu azaltacak ve sürücülere daha verimli bir yolculuk deneyimi sunacak düzenleme ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “50 Metrelik Bulvarımızın bağlantı yolu üzerinde gerçekleştirdiğimiz orta refüj ve kaldırım çalışması ile Toptancılar Sitesi Kavşağında yaşanabilecek trafiği önlemeyi amaçlıyoruz.Bu kavşağımız çarşı merkezi ile bağlantılı olarak toptancılar sitesi, üniversite, galericiler sitesi ve 50 metrelik bulvar yolumuzun kesişme noktasında bulunuyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu bölgede yoğunluk yaşanıyor. Yeni Belediye binamızın taşınması ile bu kavşak önemli bir rol üstlenecek. Yaptığımız çalışma ile bu yoğunluğu akıllı trafik uygulamaları ile minimize ediyoruz” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Dinçer, 50 Metrelik Bulvar yolunun, Sağlık Beldesi yolu güzergahı üzerindeki Hürriyet ve İstiklal Mahallelerinin birleşme noktasından başlayarak Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu ve Hacılar Harmanı Mahallesinin bağlantı noktasında olması nedeniyle sürücülerin en çok tercih ettiği güzergahlar arasında yer aldığını hatırlatarak “Şehrimizin en önemli ulaşım güzergahı arasında bulunan 50 Metrelik Bulvarımızın bağlantı yollarının yeniden düzenleyerek trafik aksını daha verimli hale dönüştürüyoruz” diye konuştu.
‘ALTYAPIDAN ÜST YAPIYA KADAR BİRÇOK
ALANDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’
Şehrimiz için gece gündüz demeden çalışıyor, şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendiriyoruz. Halkımızın yaşam kalitesini artırmak için altyapıdan üst yapıya kadar birçok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aksaray Belediyesi olarak şehrin her noktasına daha kolay ulaşım imkânı sunmak amacıyla asfalt, yol yapımı ve yeni yol açma gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası