banner
Gündem

‘Yeni bir Aksaray inşa ediyoruz’

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM TAMAMLANDIĞINDA ŞEHİR MERKEZİ NEFES ALACAK’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, seçim vaatleri arasında bulunan kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu. 25 bin 500 metrekare dönüşüm alanından şu ana..

‘Yeni bir Aksaray inşa ediyoruz’
banner

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM TAMAMLANDIĞINDA ŞEHİR MERKEZİ NEFES ALACAK’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, seçim vaatleri arasında bulunan kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

25 bin 500 metrekare dönüşüm alanından şu ana kadar 5 bin kamyon moloz taşındığını söyleyen Dinçer, “Şehrin merkezinde Aksaray Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Aksaray Belediyemiz iş birliğiyle yürütülen Aksaray’ın kalbi denilen noktada kentsel dönüşüm çalışmaları sayesinde Aksaray şimdi daha bir başka güzel oluyor” dedi.

Dinçer, Aksaray’ı geleceğe taşımak için kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini ve dönüşüm projeleri tamamlandığında yeni bir Aksaray’ın şekilleneceğini vurguladı.

Aksaray’ın daha modern bir şehir görünümü kazanması için kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Başkan Dinçer, “Hızla büyüyen şehrimizde kentsel dönüşüm kaçınılmaz hale gelmişti. Her aşamasıyla zorlu bir süreç gerektiren bu projeyi hayata geçirebilmek için büyük ve cesur adımlar atmak gerekiyordu. Allaha hamd olsun hemşerilerimize mahcup olmadık. Adalet, şeffaflık ve uzlaşma ekseninde ele aldığımız kentsel dönüşüm projesi şehrimiz için büyük kazanımlar sağlayacak. Depreme dayanıklı, güvenli, modern, yeşil alanlara ve sosyal donatılara sahip yaşam alanları oluşturacağız. Fiziki ömrünü tamamlamış köhne yapıların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konutların inşa edilmesine yönelik başlatılan ‘Kentsel Dönüşüm’ projesi tamamlandığında şehir merkezi nefes alacak. Çevre düzenlemesiyle beraber şehir merkezi modern bir yapıya kavuşacak. Proje içerisine 25 metre genişliğinde bir cadde olacak. Yine Kale Altı Caddesi genişletilerek, yol 20 metre genişliğinde kavuşturulacak. Bu vesileyle Aksaray’ın merkezinde trafik rahatlatmış olacak. Yine proje içerisinde yer alan 650 araçlık otopark bu bölge ile birlikte aracını park etmek isteyenlere hizmet edecek” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası