Gündem

Yeni sanayi sitesinde bankacılık hizmetleri verilmeye başlandı

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile 3 milyon metrekare alan üzerine yapılan bin 620 dükkândan oluşan yeni sanayi sitesinde esnafların işlerini kolaylaştırmak için bankalar hizmet vermeye başlıyor. Çevre, Şehircilik..

Yeni sanayi sitesinde bankacılık hizmetleri verilmeye başlandı
banner

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile 3 milyon metrekare alan üzerine yapılan bin 620 dükkândan oluşan yeni sanayi sitesinde esnafların işlerini kolaylaştırmak için bankalar hizmet vermeye başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde 2021 yılının son çeyreğinde hak sahiplerine anahtar teslimi başlamış ve anahtar teslimi etap etap gerçekleşmişti.

Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan Sanayi Sitesi’ne esnafların tamamı taşındı. Tüm esnafların aktif bir biçimde faaliyetlerine başlaması ile yeni oluşan ihtiyaçlar giderilmeye çalışılıyor. Esnafların en çok talepleri olan bankacılık hizmetleri Aksaray Belediyesinin girişimleri ile kamu ve özel bankalarının yeni sanayi sitesinde şube açması ile gideriliyor. Aksaray Belediyesi’nin girişimleriyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yeni Sanayi’nin E-90 Karayolu bağlantı yolunda kavşak çalışması tamamlandı. Sanayi Sitesi’nin bağlantı yolları ile site içi geniş cadde ve yollar ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak. Sanayi Sitesi’nde güvenliği sağlamak amacıyla giriş çıkışlara 4 adet güvenlik binası inşa edildi. Site içerisinde altyapı çalışmalarından sonra üstyapıda da yer alan çevre ve peyzaj düzenlemesi ile park alanları tamamlandı. TOKİ aracılığı ile yapılan ve örnek projeler arasında gösterilen Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde imalat sanayi ve üretim sektörü olmak üzere birçok alanda hizmet sunuyor.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası