Gündem

Yeni Şehir Mezarlığı ve Külliyesinde çalışmalar başladı

BAŞKAN DİNÇER; “YENİ ŞEHİR MEZARLIĞIMIZI HER YÖNÜYLE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE HİZMETE SUNACAĞIZ” Aksaray’da bulunan mevcut kabristanlıkların dolması sebebiyle yapımı zaruri hale gelen Yeni Şehir Mezarlığı ve Külliye Projesinde inşaat çalışmalarının..

Yeni Şehir Mezarlığı ve Külliyesinde çalışmalar başladı
banner

BAŞKAN DİNÇER; “YENİ ŞEHİR MEZARLIĞIMIZI HER YÖNÜYLE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE HİZMETE SUNACAĞIZ”

Aksaray’da bulunan mevcut kabristanlıkların dolması sebebiyle yapımı zaruri hale gelen Yeni Şehir Mezarlığı ve Külliye Projesinde inşaat çalışmalarının ardından ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına başlanıldı.Uzun yıllar hizmet vermesi göz önünde bulundurularak projelendirilen Yeni Şehir Mezarlığı ve Külliyesi, Aksaray Dorikini mevkiinde 340 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirildi. Yeni Şehir Mezarlığı içerisinde Külliye Binasının yanı sıra İdari hizmet binası, otopark, güvenlik binaları, gasilhane, morg, abdesthaneler ve sosyal donatı alanlarına yer verildi. Yeni Şehir Mezarlığının günün her saatinde güvenle kullanılması için güvenlik kameraları ve aydınlatmaların montajı da yapıldı.

Yeni Mezarlık alanında aile mezarlığı yanında eş yanı mezarlığı, şehit mezarlığı, gazi mezarlığı, sıralı mezar, kimsesizler mezarı, çocuk mezarı ve ayrıca gayrimüslimler için de asri mezarlığı gibi bölümler yer alıyor. Yeni şehir mezarlığında bin 500 adet mezar defin için hazır hale getirildi.

İnşaat çalışmaları tamamlanan projenin ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına başlayan belediye ekipleri bin 600 metre uzunluğundaki giriş yolunun orta refüjüne ve dış kısmına Mezarlık Servisi (Kara Servi) ağacı dikiyor. İlk etapta 320 adet ağacı toprakla buluşturan belediye ekipleri yeni şehir mezarlığında başlatılan ağaçlandırma çalışmalarına devam edileceğini duyurdu. (Haber Bülteni)

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası